Netflix´in antisemitizme karşı duruşu beğeni topladı

Netflix´in geçen hafta pazartesi günü antisemitizm ve Holokost inkarına karşı tavrını ortaya koyan paylaşımı hoş karşılanırken, bazı kesimler ise paylaşıma İsrail karşıtı yorumlarda bulundu.

Dünya
2 Ağustos 2021 Pazartesi

Netflix resmi Twitter ve Instagram hesaplarından yaptığı paylaşımda, "Nefret suçlarındaki endişe verici artış ve Holokost inkârı da dahil olmak üzere, antisemitizmin tüm biçimlerine karşı birlik içerisindeyiz" dedi. Şirket, "İnsanlık tarihindeki bu korkunç kısmı asla unutmamalıyız" diye ekledi.

Paylaşımın yorum bölümünün, İsrail-Filistin çatışması ve ‘özgür Filistin’ hashtagi gibi paylaşımlarla dolup taşması böyle bir duruşun gerekliliğine işaret etti.

Paylaşımı takdir edenler ise şu yorumlarda bulundu:

"Büyükbabamın ve büyükannemin ebeveynleri Holokost'tan kurtulanlardı. Gerçekten korkunç hikâyeler duydum. Asla unutmayacağız."

"Bir Yahudi olarak bu gönderiyi derinden takdir ediyorum. Ortodoks bir Yahudi olarak, topluluğumun güzelliğini ve sevincini tasvir eden daha fazla içeriğe yer vermenizi rica ediyorum."

Arap sektörü ile İsrail toplumu arasındaki uçurumu kapatmayı amaçlayan sivil toplum kuruluşu "Together – Vouch for Everything"in CEO'su Yoseph Haddad da Netflix'in açıklamasını övdü.

"Netflix'e teşekkür ederim. Ne yazık ki burada gördüğüm binlerce İsrail karşıtı yorum, yazıya katılmak ve antisemitizm olgusuna karşı çıkmak yerine İsrail Devletine saldırmayı tercih ediyor. Tüm nefret edenler için size bir şey söylemek istiyorum, kör nefretinizle başarılı olacağınızı düşünüyorsanız Netflix'te çok fazla bilim kurgu izlediniz. Onun yerine Fauda'yı izleyin!"

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR