Olimpiyatlar açılış töreni direktörü Holokost şakası nedeniyle görevden alındı

Tokyo Olimpiyatları açılış töreni gösteri direktörü Kentaro Kobayashi´nin 1990´lardan kalma görüntülerinde, Holokost hakkında şakalar yaptığı ortaya çıktı. Kobayashi Olimpiyatların başlamasından bir gün önce yaptığı şakalar nedeniyle görevden alındı.

Dünya
23 Temmuz 2021 Cuma

Kentaro Kobayashi, 1998'de Holokost hakkında "Haydi Holokost oynayalım" ifadesini kullandığı bir videonun yayınlanması sonucu eleştirildi.

Japonya'nın Olimpiyat başkanı Seiko Hashimoto konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bay Kobayashi'nin videosunda tarihi bir trajediyi alaya alan bir ifade kullandığını öğrendik. Açılış töreninden bir gün önce böyle bir gelişmeye neden olduğumuz ve ilgili tarafların yanı sıra Tokyo'daki ve ülkenin geri kalanındaki insanlara sorun ve endişelere neden olduğumuz için derinden özür dileriz" ifadelerini kullandı.

Kobayashi olimpiyatlardaki görevinin yanı sıra Rahmens adlı komedi ikilisinin eski bir üyesi ve ülkesinde oynadığı birçok komedi dizisi ile tanınıyor.

Kobayashi yaptığı açıklamada, "Eğlence insanları rahatsız etmemeli. O zamanlar aptalca kelime seçimimin yanlış olduğunu anlıyorum ve pişmanım" ifadelerini kullandı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün