Holokost müzikali, Broadway´in COVID-19´dan bu yana ilk dünya prömiyeri

New York´ta COVID-19´un başlamasından bu yana ilk dünya prömiyeri Holokost temalı bir müzikal olacak. "The Last Boy in the Second Republic of SHKİD" ilk olarak Broadway dışında sahnelenecek. 10 Temmuz´da ise Broadway´de oynanması planlanıyor.

Dünya
2 Temmuz 2021 Cuma

Müzikal için, Holokost sırasında Çek Cumhuriyeti’ndeki Terezin Toplama Kampı’nda bir grup çocuğun Çekçe 700 sayfadan oluşturdukları bir edebiyat dergisinden ilham alındı.

Çocuklardan Sidney Taussig, dergi el yazmalarını Nazilerden yeraltına gömerek kurtarmıştı. Genç yazarların neredeyse hiçbiri hayatta kalmasa da, Vedem isimli dergi II. Dünya Savaşından sağ çıktı.

Yönetmen Steve Fisher oyun hakkında, "Hepimiz tiyatroyu özledik. Holokost’u hatırlamak için izleyin, çocuklar kalbinizi hem kırmak hem de onarmak için bekliyorlar. Kendinizi tamamen gençlerin hayal ettiği bir dünyada bulacaksınız. Onların azmi sayesinde, gözlerinizin önünde kurtuluşa tanık olacaksınız. Biraz gözyaşı dökeceksiniz, ama güleceksiniz ve en çok da umut edeceksiniz" ifadelerini kullandı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR