İsrail COVID-19 vakaları nedeniyle turist alımını ağustosa erteledi

İsrail hükümeti çarşamba günü, koronavirüs vakalarında artış yaşandığı için turistlerin 1 Ağustos´tan önce İsrail´e girmesine izin verilmemesine karar verdi.

Dünya
24 Haziran 2021 Perşembe

İsrail ayrıca bir hafta boyunca günlük ortalama vaka sayısının 100'ü geçmesi durumunda kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu da yeniden getirilecek.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Şu anda hedefimiz, her şeyden önce, İsrail vatandaşlarını dünyada hızla yayılan Delta varyantından korumaktır. Aynı zamanda, ülkedeki günlük yaşamdaki aksamaları mümkün olduğunca azaltmak istiyoruz. Bu nedenle, daha sonra daha ağır bir bedel ödememek için, sorumlu ve hızlı aksiyonlar alarak mümkün olduğu kadar erken harekete geçmeye karar verdik. Kurallara uyar ve sorumlu davranırsak, birlikte başaracağız" dedi.

Vakalar artmadan önce turistlerin 1 Temmuz'dan itibaren ülkeye girişine izin verilmişti.

İsrail’de son günlerde, Delta varyantı Modiin ve Binyamina gibi şehirlerde COVID-19 vaka artışına neden oldu. Şu anda İsrail’de 554 aktif vaka bulunuyor. Fakat Delta varyantından önce vakalar 200'ün altına düşmüştü.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR