Pandemi engel değil, önyargılar engel. Ve liseliler noktayı koyacak!

Yaşam
19 Mayıs 2021 Çarşamba

Kadını güçlendirme hedefiyle çalışan liseli gençlerin okuldan okula dolaşan Şiddete Nokta Koy Projesi, her yıl bir de konferans düzenlemekte.  Teri Eskenazi ve öğrencisi Beliz Kandiyoti'nin hazırladığı konferansın arkasında 25 kişilik genç bir ekip bulunuyor.

Pandemiye rağmen vazgeçmeyen gençler ‘NOKTA KOY Zirvesi’ni bu yıl Instagram’dan gerçekleştirecek.  Birce Akalay, Yekta Kopan, Balçiçek İlter, Kaan Sekban, Zeynep Atakan ve daha birçok başarılı ismin katılacağı zirve, @siddetenoktakoy sayfasından canlı yayınlanacak.

Zirvenin bu yılki teması ‘Kadına Yönelik Önyargılara ve Kalıp Yargılara NOKTA KOY’ olacak. Böylece kadının farklı alanlarda karşılaştığı olumsuz tutumlar ve bunlardan beslenen ve üstü kapatılan ayrımcılıklar incelenirken, birçok meslek grubundan başarı örnekleri zirveye misafir edilerek, gençlere hayallerin gerçekleşmesinin cinsiyete bağlı olmadığı mesajı verilecek. 

 

20-23 Mayıs tarihlerinde, saat 17.00-19.00 arasında, toplamda 26 söyleşi gerçekleştirilecek. Katılımcıların tam listesini görmek isteyenler, Instagram hesabına bakabilir.

Nokta Koy Zirvesi duyurusunu paylaşarak gücünü keşfetme yolunda ilerleyen kadınların ilham veren kişilerle tanışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR