İngiltere, Avrupa´nın ilk kaşer otelini açıyor

Mayıs ayı sonunda, İngiltere´nin güneydoğusundaki tatil yeri Sadeh Farm Hotel Avrupa´nın ilk kaşer oteli olarak hizmet vermeye başlayacak.

Dünya
13 Nisan 2021 Salı

Jewish Chronicle gazetesinin haberine göre, Yahudi çevreci organizasyon ‘Sadeh’ tarafından 17. yüzyıldan kalma bir meyve ve sebze çiftliği malikanesinde yer alan mekân, beş aile süitine sahip olacak ve mevcut pandemi koşullarına göre düzenlemeleri yapılacak. Otelden elde edilen kar ise çevreci organizasyona devredilecek.

Oteldeki odalar Shivat HaMinim (Tevrat’ta İsrail topraklarının özel ürünleri olarak listelenen yedi tarım ürünü - iki tahıl ve beş meyve) kullanılarak dekore edilecek.

Otelde, çiftlik ve orman turu, bira yapımı, bal yapma atölyeleri, sebze toplama, doğa yürüyüşleri ve çiftliğin tavukları hakkında bilgi edinme gibi misafirlerin katılabileceği birçok etkinlik olacak.

Çevre konusunda Yahudilerin görüşleri üzerine konferanslar verilmesi planlanırken, traktör gezintileri ve sihir gösterileri gibi çocuk aktiviteleri de düzenlenecek etkinlik arasında yer alıyor. Otelde ayrıca bir yüzme havuzu ve yedi dönümlük kırsal alan bulunacak.

Sadeh Farm Hotel Direktörü Naomi Verber, Jewish Chronicle'a, "Konuklara mümkün olduğunca lezzetli ve sağlıklı kaşer yemekler sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün