İsrail uzun bir süreden sonra ilk defa ülkeye turist alabilir

İsrail´den üst düzey bir sağlık yetkilisi cuma günü yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı´nın bir yıldan uzun bir süre sonra ilk defa İsrail´e turist alınmasına izin vermeyi düşündüğünü belirtti.

Dünya
9 Nisan 2021 Cuma

İsrailli yetkili, Kan kamu yayın kuruluşuna, planın ilk aşamasının muhtemelen Taglit-Birthright gibi organize tur gruplarının ülkeye girmesine izin verileceğini aktardı. Yetkili ayrıca turizmle ilgili herhangi olası politika değişikliğinden önce, diğer ülkelerde yapılan aşıların tanınmasına ilişkin kılavuzlar oluşturmak gerektiği belirtti.

Yetkili, İsrail'in istemediği aşıları uygulayan ülkeleri çevreleyen siyasi duyarlılıklar nedeniyle meselenin daha da karmaşıklaştığını belirtti. İstenmeyen aşılara örnek olarak da Çin aşısı ve Rusya'nın Sputnik V aşısını kullanan ülkeleri gösterdi.

Şu anda İsrail, diğer ülkelerden gelen aşıları resmi olarak tanımıyor, ancak ülkeye tamamen aşılanmış olarak yurtdışında gelenler, karantinaya girmelerine gerek olmadığını kanıtlamak için serolojik testlere tabi tutulabilir.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün