Yepyeni bir dijital galeri: Gallery Mas

Türk Çağdaş Sanatının en değerli isimlerini dijital ortamda bir araya getiren Türkiye´nin yeni dijital galerisi MAS açıldı.

Sanat
7 Nisan 2021 Çarşamba

Moris Sabaner, Albert Nahmiyas ve Sabiha Kurtulmuş’un ortak girişimi ile kurulan MAS, sanatseverlere birçok değerli eseri online ortamdan kolayca inceleme fırsatı sağlıyor.

Fiziki katılımlarla gerçekleşen ve birebir etkileşimin yoğun olduğu, tiyatro, gösteri ve sergi gibi pek çok sanat etkinliği, günümüzde yerini dijital ortamda yapılan etkinliklere bıraktı. Hızla dijitalleştiğimiz bu dönemde, sanat dünyasında galerici ve sanat danışmanı olarak tanınan Sabiha Kurtulmuş, iş dünyasının saygın isimlerinden Albert Nahmiyas ve Moris Sabaner bir girişime imza attı ve sanatseverleri yeni bir online çağdaş sanat platformu ile buluşturdu.

Türkiye’nin önemli çağdaş sanatçılarının güncel yapıtlarına yer veren MAS; sanat yapıtını ebatla sınırlandırarak izleyiciye sunuyor. Dijital sanat platformları arasında, eser seçimi ve sunduğu imkânlarla fark yaratacağını belirten Mas kurucu ortaklarından Albert Nahmiyas, dijitalin sanatseverlere inceleme, araştırma ve kıyaslama fırsatı sunduğunu belirtiyor. Nahmiyas, “Günümüzün koşulları sadece sanatsal mekânları değil, aynı zamanda sanatçıyı da klasik iş yapma şeklinin dışına çıkararak çok yönlülüğe ve gerekli teknolojik donanıma sahip olmaya teşvik ediyor. VR ve AR teknolojilerinin gelişimi ve birçok sanatçı tarafından kullanılması dijital sanatın potansiyelini geliştirmekte oldukça etkili. Aslında amaç bir nevi sürdürülebilir bir sanat algısı oluşturmak. Biz sanat tutkumuzu, öngörülerimizi ve profesyonel yetkinliklerimizi bir araya getirerek MAS’ı hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte Türk çağdaş sanatının etkin isimlerinin küçük ebatlı güncel çalışmalarını aktif bir sanatsal platformda sanatseverlerle buluşturarak, bu alanda başarılarımızla sanatın mekândan bağımsız, daha geniş kitlelerle buluşmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu. Sanatçı ve galerici işbirliğiyle seçilen güncel eserleri incelemek ya da bilgi almak için www.gallerymas.com adresi ziyaret edilebilir.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR