SHTISEL 3.SEZONU İLE GERİ DÖNDÜ!

Uzun bekleyiş sona erdi. Shtisel´in 3. sezonu Netflix´te yayında!

Kültür&Sanat&Spor
4 Nisan 2021 Pazar

Liza Cemel & Liana Yakar

Birçoğumuzun dört gözle beklediği ve uzun bir aradan sonra yeni sezonu çıkan Shtisel dizisi geçtiğimiz haftadan beri Netflix’te yayında.

Bildiğimiz üzere, konusu Kudüs’ün ultra-Ortodoks bir mahallesinde yaşayan Haredi ailenin günlük yaşantısı etrafında dönüyor. Her kahramanın kendi içinde yaşadığı savaşı, sevgiyi, kayıpları, aile ve arkadaşlık ilişkilerini samimi bir dille ekrana yansıtıyor. Özellikle başkahraman Akiva’nın ressamlık ve dinin getirdiği zorunluluklar arasında yaşadığı varoluşsal geçişler ve problemler, sevdiği kişi ve babasının istekleri arasında kalması, parasal zorluklar derken hepimizin hayatında yaşadığı problemlere benzer bir tablo da ortaya çıkıyor. 3 sezon boyunca her karakterin kendine has zaaflarını, korkularını, bağlılıklarını, tutkularını kısacası insanlık hallerini izliyoruz ve hikâye farklı şartları gözler önüne seriyor olsa da hepimiz karakterlerin hikâyelerinde bize dokunan bir parça buluyoruz. Bir yandan da kapalı yaşıyorlar gibi görünseler de duygusal olarak hepimiz kadar korunaksızlar.

Başarılı oyunculuklar ve ilgi çekici senaryo ile dünya çapında da büyük ilgi gören Shtisel’in önceki 2 sezonu 12 bölüm olmasına rağmen bu sezonunda 9 bölüm bulunuyor.

Keyifli seyirler dileriz!

Dizinin kısa tanıtım videosunu aşağıdaki linkten, Şalom TV Youtube kanalımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan izleyebilirsiniz:

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR