CADDELERDE İNSAN SELİ

Yasakların gevşetilmesiyle hafta sonu Taksim Meydanı´nda, Bostancı ve Suadiye sahillerinde insan kalabalığı göze çarptı.

Duymayan Kalmasın
15 Mart 2021 Pazartesi

Liana Yakar & Liza Cemel

1 Mart’tan itibaren gevşetilen yasakların ardından insanlar sahillere ve caddelere akın etti. Uzun süredir kapalı olan kafeler ve restoranlara hasret kalan insanlar, yasaklar kalkınca soluğu kafeler ve restoranlarda aldı. Risk hala devam ederken birçok insan tedbiri elden bırakmış vaziyette. Çoğu kişinin sosyalleşme isteği ve özgürce dışarda dolaşabilme isteği ön plana geçmiş durumda. Hal böyle olunca, haritada İstanbul’un COVID-19 risk durumu turuncu iken yasakların gevşetilmesiyle beraber İstanbul’un rengi kırmızıya döndü. Böyle devam ederse tekrar evlere kapanmamız an meselesi. Eski hayatımıza geri dönmek için kendimizi en iyi şekilde korumalıyız.

İlk vakaların açıklanmasının üzerinden tam 1 yıl geçerken, durup düşünmemek elde değil. 1 sene içerisinde hem çok şey yaşamışız hem de hiçbir şey yaşamamışız gibi hissettirdi bu geçen yıl. Bir yandan bu kalabalıkta hiçbir yere çıkmamalıyım diye düşünen bir kesim, bir yandan da temiz hava almaya; tedbirler eşliğinde sosyalleşmeye ihtiyacım var diyen bir kesim. Bu iki kesim de iç içe geçmiş durumda. Psikolojik sağlığımız ve mevcut ruh halimiz doğrultusunda farklı tepkiler veriyoruz. Asıl merak konusu bu kısır döngüden ne zaman kurtulacağımız…

Yeni gelişmelerden haberdar olana dek sağlığınıza dikkat edin!

İnsan kalabalığından kareleri Şalom ArtıOnsekiz ekibi olarak sizin için çektik ve derledik. Videomuzu aşağıdaki linkten veya Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR