Steven Spielberg kendi hayatının filmini çekecek

Deadline Dergisinin haberine göre dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg Arizona´daki çocukluğuna dayanan bir film yazıp yönetecek.

Dünya
15 Mart 2021 Pazartesi

“Angels in America” filmini yazan ve Spielberg ile “Munich” ve “Lincoln” filmlerinde işbirliği yapan Yahudi oyun yazarı Tony Kushner, ünlü yönetmenle bir senaryo üzerinde çalışıyor. Yeni senaryo Spielberg’in kendi çocukluğunu ele alacak. Michelle Williams, Spielberg’in annesini canlandırmak üzere başrollerden biri olarak görüşme yapıyor. Spielberg’in şimdilerde kendisinin farklı yaşlardaki halini temsil edecek oyuncuları aradığı belirtildi.

Oscar'lı yönetmen, geçmiş yıllarda, Arizona’daki çocukluğunun, hikâye temalarından ana karakterlere kadar pek çok filmini nasıl etkilediğini anlatmıştı. 2017 yapımı Spielberg adlı HBO belgeseli, usta yönetmeni yakından tanıtsa da bu yeni filmle Spielberg, sinemanın en iyi hikâye anlatıcılarından biri olarak kendi geçmişini anlatmasıyla bir ilki gerçekleştirecek.

74 yaşındaki Spielberg, ABD, Cincinnati'de Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi, ancak 11 yaşında Arizona'ya taşındı. Gençliğinde antisemit olaylarla karşılaştı. İlk bilgisayarların geliştirilmesinde çalışan bir elektrik mühendisi olan Spielberg’in babası Arnold, geçen yıl 103 yaşında vefat etti. Los Angeles'taki kaşer restoranı The Milky Way’in sahibi olduğu bilinen annesi Leah Adler ise 2017'de 97 yaşında vefat etti.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR