Kurumlarımızda Pesah Bayramı hazırlıkları

5781 İbrani yılına göre 27 Mart Cumartesi akşamı başlayarak 4 Nisan Pazar günü sona erecek olan Pesah Bayramı vesilesiyle dost ve akrabalarının bayramlarını kutlamak isteyen dindaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla, cemaat kurumlarımız her sene olduğu gibi özenle hazırlıklarını tamamladılar.

Toplum
17 Mart 2021 Çarşamba

MİŞNE TORA (ÖYD)

Bayram hediyenizi, birçok öğrencinin hazırlık sınıfından üniversite mezuniyetine kadar eğitimlerini sağlayan, tüm ders ve giyim malzemelerini temin eden, sosyal yaşantılarına destek veren ve mezuniyet sonrası iş temin eden ÖYD’nin hazırladığı hediyeliklerden seçebilirsiniz. Bu yıl tebrik kartlarının yanı sıra şarope, kitap, badem ezmesi, hurmadan özel tatlılar ve Antakya lezzetleri ile doldurulmuş tabaklar seçenekler arasında.

Ayrıca her sene olduğu gibi öğrencilerin başarılarını simgeleyen Eğitim İçin Elele, Takdir, Teşekkür, Yolları Açık Olsun, Bir Ders Bir Başarı, Bir Giysi Bir Gülümseme ve Aydınlığa Doğru adını verdikleri belgeler ile öğrencilere burs katkısı olarak dönecek çeşitli plaketler de hazırlandı.

Tel: (0212) 230 90 27 - 230 90 55 Faks: (0212) 241 72 74 [email protected]

OR YOM

Değişen ekonomik şartların yönlendirmesi ve gelirlerin daha verimli olarak kullanılması amacı ile yıllardır aynı amaç için çalışan İYD ve Barınyurt’un tek çatı altında birleşmesiyle faaliyetlerine devam eden Or Yom, Pesah Bayramı için çeşitli sertifikalar hazırladı. Bağışseverliğin bir göstergesi olan Bir Yudum Sevgi, Bir Tebessüm, Yaşam, Sağlık, Bayram Şöleni ve Bayram Kartı Sertifikaları sevdiklerinize ulaştırılırken sizler de pandemi süresince zor zamanlardan geçen ve halen devam eden bu süreçte bağışlarınızla Pesah Bayramında da kuruma katkı sağlamaya devam edebileceksiniz.

Tel: (0212) 252 40 18 - 245 67 71 - (0533) 378 50 80

[email protected]

OR AHAYİM HASTANESİ VAKFI

Balat Or Ahayim Hastanesinde gönüllü çalışan Pembe Melekler, dostlarınız için kâsede bir Pesah geleneği olan haroset, portakal tatlısı, kestane şekeri, küre çikolata, ayva tatlısı, şamfıstığı, badem ve cevizli kurabiye ve krokan ile doldurulmuş çeşitli servis kase ve tabakları hazırladılar. Tebrik kartı da seçenekler arasında.

Tel: (0212) 267 33 22 Faks: (0212) 267 33 77, www.orahayim.com/

YAD-MATAN BASETER

1930 yılından bugüne ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatarak onların ekonomik ve sağlık sorunlarını olanaklar dahilinde çözümleyerek destek olmayı amaçlayan YAD Matan Baster, birkaç senedir farklı bir kampanyaya imza atıyor. Az gelirli dindaşlara ‘Kimha Depisha’ yardımı yaparak Matan Baseter aracılığıyla bu mitsvayı gerçekleştirmek elinizde. Yapacağınız bağış hakkında yakınlarınız gönderilecek sembolik bir kart ile bilgilendirilecek.

Tel: (0212) 249 79 37 - 249 56 64 www.matanbaseter.com [email protected]

 GÖZLEM GAZETECİLİK

Gözlem Kitap da dostlarınız ve sevdiklerinizin bayramlarını kutlamaya yardımcı oluyor. Sevdikleriniz için Gözlem Kitap’ın geniş yelpazesinden tercih edeceğiniz yerli ve yabancı kitaplar, CD’ler vs. özel fiyatlarla seçenekler arasında. Ayrıca 3 - 6 ay veya 1 yıllık Şalom Gazetesi aboneliği hediye edebilirsiniz.

Tel: (0212) 231 92 82, www.gozlemkitap.com[email protected]

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün