Renan Koen´den Holokost Anma Konseri

Toplum
27 Ocak 2021 Çarşamba

İtalyan Kültür Merkezi ve İtalyan Musevi Cemaati, 27 Ocak Uluslararası Holokost Kurbanlarını Anma Gününde bu sene de İstanbul’un İtalya Başkonsolosluğu himayesinde düzenlediği bir etkinlikle bir araya geliyor. 1800’lerde İstanbul İtalyan Musevi Cemaati tarafından inşa edilen Tarihi İtalyan Sinagogundan canlı performansın bu seneki başlığı ‘Unutmamak İçin’.

Konser, 27 Ocak Çarşamba saat 19.00’da İtalyan Kültür Merkezinin web sitesi ile sosyal medya kanallarından ve ayrıca Türk Yahudi Toplumu sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

Konserde dinleyicilere Soprano - Piyanist Renan Koen ve piyanist Paolo Villa’nın kuvvetli ve anlamlı bir müzikal programı eşlik edecek. Repertuarda Maurice Ravel’in ses ve piyano için ‘Deux Mélodies Hébraïques’ adlı eseri, Auschwitz ve Theresienstadt kamplarında tutulan müzisyenlerin bestelediği ve çaldığı parçalar ile bazıları Renan Koen tarafından düzenlenen aranjmanlar yer alıyor.

Konser öncesinde İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Sgarbi, İstanbul İtalyan Kültür Merkezi Direktörü Salvatore Schirmo ve İstanbul İtalyan Musevi Cemaati adına Rav İzak Haleva'nın mesajları olacak.

Konser aşağıdaki adreslerden izlenebilir:

https://iicistanbul.esteri.it/iic_istanbul/tr/gli_eventi/calendario/per-non-dimenticare-concerto-per.html

https://www.youtube.com/channel/UCD-bTfZpxvv9pKgzR5zm2jA

https://www.facebook.com/iicistanbul

https://www.instagram.com/iicistanbul/

https://www.facebook.com/turkyahuditoplumu

Renan Koen, 28 Ocak Perşembe akşamı ise ‘Washington Congressional Holokost Anma’ canlı etkinliğinde bir konser verecek. Amerika Birleşik Devletleri Kongre Üyesi James Raskin ve bazı büyükelçilerin de canlı olarak katılacakları etkinlikte konuşmacılarından biri de Pfizer CEO’su Albert Bourla.

21.30’da başlayacak etkinliği izlemek için:

 https://twitter.com/tyahuditoplumu

https://www.facebook.com/renankoen

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR