2021´E SARIL...

Zaman Makinesi
14 Ocak 2021 Perşembe

Liana Yakar

9 aydır hayatımızdan çıkamayan, dünyaca herkesi etkileyen ve hepimizin mücadele ettiği Covid-19 virüsü hala hayatımızda varlığını devam ettiriyor. Bazılarımız virüsü atlattı, bazılarımız hala olmadık ama her an olabiliriz diye panik halinde, bazılarımız da atlatamayıp hayatlarını kaybetti. Sevdiklerimi kaybetme korkusu, aileme ve yakınlarıma bulaştırma korkusu her an içimde. Kendimizi salgından korumak için dışarı çıkmıyoruz ve artık neredeyse her günümüz evlerde geçiyor. Her ne kadar ilk başlarda hiçbir zaman bu kadar boş vaktimiz olmayacak, değerlendirmeliyiz düşüncesiyle hareket ediyor olsak da süreç uzayınca bir yerden sonra yaptığımız hiçbir aktivite beni tatmin etmemeye başladı açıkçası. Çünkü her günün tekrarını yaşıyorduk aslında. Bazı günler motivasyonumu yitirdiğim ve tüm gün hiçbir şey yapmak istemediğim zamanlar oluyor.

Hepimiz psikolojik olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Şu an her şey online olmuş vaziyette ve yaşam dijitalleşmeye doğru gidiyor. Okullar kapalı, her gün evlerden derse giriyoruz. Sadece siyah ekranlar ve küçücük kutularda oyuncak gibi duran insanlar karşımıza çıkıyor. Okula gitmeyi çok sevmeyen bir insan olarak şunu söylemeliyim ki okula gidebilmek çok değerliymiş. Zaten insanlar her zaman bir şeyleri kaybettiğinde değerini anlamaz mı? Her gün okula gidebilmek, arkadaşlarımızla sosyalleşebilmek, dışarıda kafelerde restoranlarda vakit geçirmek ne kadar da değerli ve insanı güzel hissettiren şeylermiş. Özgürce ve korkusuzca dışarı çıkabilmek ne kadar da lüksmüş. Özellikle, her şeyden önce sağlık cümlesi aslında ne kadar da hayatımızın merkezinde olan bir şeymiş. Sarılabilmek ne kadar da insanı güvende hissettiren ve sevdiğini gösteren bir eylemmiş. En çok da sımsıkı sarılabilmeyi özledim.

Kısacası, ben bu pandemi sürecinde; daha önce farkına varmadığım değerlerin farkına vardım. 2020 zorluklarıyla geldi, dünyaca hepimizi sarsan bir yıl oldu ama 2021 umarım 2020’den çok daha güzel çok daha umut dolu ve mucizeyle dolu bir yıl olur. 2021 bizlere eski hayatımızı geri getirsin ama BU SEFER ÇOK DAHA BİLİNÇLİ VE ÇOK DAHA DEĞER BİLEREK.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR