Londra´dan Yahudi içerikler platformu Jewzy.TV

Jewzy.TV, “Gözlere tavuk suyu çorbası etkisi yapacağız” diyor.

Kültür
6 Ocak 2021 Çarşamba

Londra merkezli bir grup, Yahudilikle ilgili film ve dizileri yayınlayacağı bir akış hizmetini devreye soktu. Grup Netflix, HBO, Amazon gibi platformların başarısına ulaşarak onlara rakip olmak istiyor.

Servis Reuters’ın eski yapımcısı Jeremy Wootliff tarafından kuruldu. Şu anda Jewzy.TV sınırlı mali fonlarıyla geniş bir hedef kitle yakalayabilecekleri için yalnızca ABD’de yayına başladı.

Şirket, kâra geçtiğinde veya sponsor bulunduğunda İngiltere, İsrail ve dünyanın diğer ülkelerinde yayına başlamayı planlıyor. Hedefleri, Yahudilerin ilgisini çekebilecek her tür film ve televizyon programının yer aldığı küresel bir yayın olmak.

Yıllık üyeliği 60 dolar olan hizmet, ayda içlerinde Mia Farrow’un oynadığı Dark Horse, Jesse Eisenberg’in oynadığı The Double gibi filmleri içeren 100 başlık sunuyor. i24 haberleri de yayın içinde dahil. Old Jews Telling Jokes adlı dizinin tüm bölümleri de yayınlanıyor.

Şirket ilhamını bağımsız film aplikasyonu Mubi’den aldığını dile getiriyor. Seçilmiş filmleri çevrimiçi olarak abonelik sistemi ile sunan Mubi’de herhangi bir zamanda toplam 30 film oluyor. Süresi dolan film sistemden çıkarılıyor. Jewzy.TV bu anlamda Mubi gibi dinamik olmayı hedefliyor. Wootliff, küresel salgın cemaat kuruluşlarını ve sinagogları aktivitelerini durdurmaya mecbur bırakırken, Yahudi mirasını kutlamak ve Yahudilikle bağ kurmak için Jewzy.TV’nin güzel bir fırsat sunacağını belirtiyor. Dünya çapında Yahudi kuruluşların videolarını burada paylaşabileceklerini ekleyen Wootliff, İsrail ve diasporayı bir çatı altında toplamak istediklerini ekliyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR