Işıklar Bayramı

Bu seneyi atlatanlar olarak uzunca bir süre sırtımızın yere gelmeyeceğine inanıyorum. Ve hepimizi ´Survivor 2020´ yarışanları olarak tebrik ediyorum.

Meyzi SARFATİ Yaşam Sesli Dinle
16 Aralık 2020 Çarşamba

Çok zorlu deneyimlerle, insanlığı dönüştüren bir seneyi geride bırakmak üzereyiz. 2020 mevcut düzenin değişimini başlatan, bildiğimiz sistemin alt üst olduğu bir seneydi.

Şimdi, sene bitmeden aralık ayına bir göz atalım. Aman son ay geldi, artık bitiyor sakın demeyin! Senenin en çarpıcı olaylarını taşıyan aylardan biri de bu.

30 Kasım’da yaşanan İkizler burcundaki ay tutulması ve 14 Aralık yay burcunda gerçekleşen güneş tutulmalarının konuları senenin ilk yarısına etki edecek diyebilirim.

İkizler; Türkiye haritasının 12. evine denk gelir. Bu da hastalık, hastane gibi konulara işaret eder. Ayrıca solunum yolları rahatsızlıklarına dikkat çeker.

Kısacası ülkece 15 Ocak civarına kadar çok çok dikkatli olmalı ve mayıs ayı sonuna kadar da tedbiri hiç elden bırakmamalıyız.

İkizler tutulmasında asparagas haberlere, bilgi hırsızlığına, gizli belgelerin açığa çıkarılmasına, siber saldırılara çokça rastlanabilir. Bu birkaç ay da aşı üzerine çokça tartışmalar yaşanacaktır.

Yay’daki güneş tutulması ise dini ve kutsal mekânları, fanatizmi, din savaşlarını tetikleyebilir. Tıpkı zamanında Haçlı Seferlerinin yaşandığı gibi...

Ardından Satürn ve Jüpiter’in Oğlak burcunu terk edip, Kova burcuna geçişi ve ikisinin 21 Aralık günü Kova’da kavuşumu ile çok büyük bir döngüye şahit oluyoruz.

Satürn ve Jüpiter gezegenlerinin kavuşumu, yirmi senede bir gerçekleşir. Bu kavuşumlar büyük ve önemli olaylara ve aralarında üç büyük peygamberin, ulu önder Atatürk’ün de olduğu çok önemli dini ve siyasi liderlerin dünyaya gelişine denk gelen dönemlerdir.

Bir de 200 senede bir, bu kavuşumlar yeni bir elementte gerçekleşir.

Son 200 senedir, Toprak elementinde gerçekleşen bu kavuşumlar hayatımızda materyalizmin önemini, toprağın gücünü, para, iş, kariyer, statü konularını vurgulamıştı.

Şimdi Hava elementinde başlayan bu yeni döngü ile yeni bir devir, çağa geçiş yapılıyor da denilebilir. Hava elementi ile kapitalizmin kapanışına şahit olacağız. Artık hümanizm ön plana geçecek.

Hava elementi mensuplarından ilk olarak Kova’da buluşma ile teknolojik gelişmelere, uzayla ilgili çalışmalara, dijital bir döneme giriş yapmış bulunuyoruz.

Yapay zeka, robotlar, çipler, uzaya yolculuk gibi konularla seyrettiğimiz bilim kurgu tarzı filmleri aratmayacak bir dönemin oyuncusu olmaya hazır mısınız?

2021 nasıl geçecek derseniz...

Öncelikle bu kadar çok olay ve adrenalin vaat etmiyor yeni sene... Ama çok mu kolay derseniz, bu seneden kolay en azından, buna da şükür. Zaten Oğlak burcundaki gezegen toplaşmasının dağılmasıyla hepimiz derin bir nefes alabilecek, daha umutlu ve kendimizi yüklerden hafiflemiş hissedebileceğiz.

Yeni senede hazirana kadar salgın, aşı ve ilaç konuları yine gündemde olacak.

Bunun dışında ekonomik olarak zorlanmalar, kuraklık gibi konular da konuşulacak.

Ama seneye asıl damgasını vuracak olan Satürn ve Uranüs gezegenlerinin çatışmaları ile geçmiş gelecek arasında bir geçiş dönemine ve buna bağlı olarak da insanların geleneksel ve yenilikçi olarak iki taraf olmalarına şahit olacağız. Sıkça protestolar, yürüyüşler, isyanları duyabiliriz bu sene.

Durun! Suratları asmayın.

Allhtan ümit kesilmez:)

Bunlar astrolojik öngörüler…

Her şeyden önce, bu seneyi atlatanlar olarak uzunca bir süre sırtımızın yere gelmeyeceğine inanıyorum. Ve hepimizi survivor 2020 yarışanları olarak tebrik ediyorum.

Karanlık bir dönemi geride bırakırken;

Hanuka Bayramı için yaktığımız mumların tüm dünyaya ve insanlığa ışık ve iyi enerjiler getirmesini, zorlu bir yılın bitişi ile yeni seneyi umutla selamlamamıza vesile olmasını dilerim.

Mumlarımızı güzel, sağlıklı, mutlu günlerin gelişini temenni ederek yakalım ne dersiniz?

Daha güzel bir senede buluşmak ümidiyle...

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR