200 İsrailli şirket ilk defa Dubai´deki büyük teknoloji fuarına katılıyor

İbrahim Anlaşmaları´nın 15 Eylül´de imzalanmasından bu yana İsrail-Arap ilişkilerinde bir başka ilk yaşanıyor; yaklaşık 200 İsrailli şirket Dubai´deki GITEX Teknoloji Haftası´na katılıyor. Dünyanın en büyük üçüncü teknoloji etkinliği olan GITEX 2020´de canlı olarak düzenlenen tek teknoloji etkinliği oluyor.

Dünya
8 Aralık 2020 Salı

2020 yılında iş dünyasındaki uluslararası etkinliklerin çoğu iptal edildi veya yerine koronavirüs salgını sebebiyle çevrimiçi toplantılar düzenlendi.  6-10 Aralık tarihlerinde yapılan GITEX Teknoloji Haftası kapsamında, iki BAE bakanı İsrail heyetinin başkanlarıyla bir araya gelecek ve her iki ülkeden çok sayıda tanınmış isim de bu özel toplantıda yer alacak. GITEX Teknoloji Haftası'nın arka planında bir İsrail-BAE konferansı daha düzenlenecek. ‘İş Ötesi’ başlıklı sempozyumlar İsrail İhracat Enstitüsü ve Bank Hapoalim sponsorluğunda düzenlenecek. Sempozyuma yaklaşık 400 İsrailli iş insanı katılacak. GITEX fuarına 2019 yılında 70.000'den fazla kişi katılmıştı. Bu yıl, katılım koronavirüs nedeniyle yarı yarıya kesildi, ancak konferansa Körfez ülkeleri, Güney Amerika, Avrupa ve Asya'dan yüzlerce katılımcı gelecek.

İsrail İhracat Enstitüsü Başkanı Adiv Baruch, İbrahim Anlaşması'nın hızlı ekonomik atılımlar getirdiğini belirtti. Baruch etkinlik için yaptığı konuşmada, "Bu bizim için tarihi bir an. Bir İsrail heyetinin ve 200 İsrail şirketinin BAE'de ilk kez böyle bir etkinliğe katılması bana gelecekte neler başarabileceğimiz konusunda büyük umut veriyor" ifadelerini kullandı.

Ayrıca GITEX Teknoloji Haftası sırasında İsrailli şirketler kendilerine sunulan iş fırsatlarını potansiyel olarak 1 milyar dolarlık iş hacmine çevirebileceklerini tahmin ediyorlar.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR