1. Uluslararası Örgütlerin Yönetimi Kongresi yapıldı

Örgütlerin Yönetimi kitabının editörü İstanbul Arel Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü, eski Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ve değerli akademisyenlerin önderliğinde İstanbul Arel Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı, Nişantaşı ve Kent Üniversitelerinin destek verdiği 1. Uluslararası Örgütlerin Yönetimi Kongresi dijital ortamda gerçekleştirildi.

Ekonomi
3 Aralık 2020 Perşembe

27-28 Kasım tarihlerinde Avrupa, ABD ve Ortadoğu'dan katılımlarla 150 civarında akademik bildiri sunuldu. İçlerinde gazetemizde çıkan “İstanbul Ekolü Manifestosu: Yeni İktisadi/Finansal Yönetim/Düşünce Doktrini” de bulunuyordu. Açılış töreninde Mütevelli Heyeti Başkanı Özgür Gözükara ve Rektör Prof.Dr. Ali Argun Karacabey’in konuşmalarını takiben ilk konferansı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gerçekleştirdi ve insan kaynağı, yetkinlik, liyakat ve verimlilik kelimelerini öne çıkardı. Yerel örgütlerle ilgili oturumda ise Bahçelievler, Beylikdüzü, Kartal Belediye Başkanları önemli bilgiler verdiler. İş dünyasını temsilen ikinci gün İTO Başkanı Şekib Avdagiç ve ASKON Başkanı Orhan Aydın konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Dünyada ilk kez kâr amaçlı ve kâr amaçlı olmayan örgütlerin birlikte yönetim ilkeleri ve uygulamaları bakımından irdelendiği Kongrenin ana teması ‘Kurumlar Arası Yönetim İlkeleri, Uygulamaları, Etkileşimi ve Geçişi’ olarak belirlenmişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR