İran İsrail´e misilleme yapmaya kararlı

İran´ın dini liderinin üst düzey danışmanlarından biri yaptığı açıklamada, İsrail tarafından öldürüldüğü iddia edilen üst düzey nükleer bilim adamı Muhsin Fahrizade´ye karşılık İran´ın İsrail´e misilleme yapacağına söz verdi.

Dünya
30 Kasım 2020 Pazartesi

Reuters haber ajansına göre, İran'ın Dış İlişkiler Stratejik Konseyi Başkanı Kamal Kharrazi, "Şüphesiz İran, şehit Muhsin Fahrizade'yi İran ulusundan alan suçlulara hesaplı ve kararlı bir yanıt verecektir" ifadelerini kullandı.

İran pazar günü yaptığı açıklamada, ülkenin nükleer silah beyni Fahrizade’ye düzenlenen suikastın bu yılın başlarında uranyum zenginleştirme tesislerinden birine düzenlenen saldırıyla benzerlikler taşıdığını ve her ikisinin de arkasında İsrail'in olduğunu iddia etti.

Tahran Times gazetesinin haberine göre, İran Atom Enerjisi Örgütü Sözcüsü Behrouz Kamalvandi, pazar günü İran Uranyum Fabrikası’nda haziran ayında meydana gelen olaya atıfta bulunarak, "Natanz’da yaşanan kazanın Fahrizade’nin ölümüyle benzerlik gösterdiği söylenebilir ve bu davalara Siyonist rejimin de karıştığı görülüyor" dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR