Biden, Rahm Emanuel´i ulaştırma bakanlığına atamak istiyor

Amerika merkezli haber sitesi Axios´un haberine göre, başkan seçilen Joe Biden Beyaz Saray eski Genel Sekreteri ve Chicago Belediye Başkanı Rahm Emanuel´i ulaştırma bakanlığına aday göstermeyi düşünüyor. Emanuel´in resmen aday olup olmayacağı belirsizliğini koruyor.

Dünya
30 Kasım 2020 Pazartesi

Kaynaklara göre, yeni ulaştırma bakanı adayları olarak Indiana eski Belediye Başkanı Pete Buttigieg, Atlanta'dan Lance Bottoms ve Los Angeles'tan Eric Garcetti konuşulan isimler arasında gösteriliyor. Axios'a göre savunma ve adalet bakanlıklarının seçimleri ilk sırada geldiğinden, uzun süre resmi bir açıklama yapılmayacak.

Emanuel’in potansiyel adaylığı bazı ilericiler arasında öfkeyle karşılandı. New York Times'a göre New York Temsilciler Meclisi Üyesi Alexandria Ocasio-Cortez de dahil olmak üzere Emanuel'in atanması partinin ilerici kanadına düşmanca bir yaklaşımın sinyalini verecek.

Bu öfke, Emanuel’in 2014 yılında 17 yaşındaki Laquan McDonald’ın polis cinayetine kurban gitmesi olayındaki tavrı nedeniyle ırksal adalet savunucuları tarafından sevilmemesinden kaynaklanıyor. Çünkü Emmanuel cinayetle ilgili polis aracının ön panel kamera görüntülerini bir yıl sonrasına kadar yayınlamayı reddetmişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR