Netanyahu´nun ´gizli ziyaret´ haberine Suudilerden yalanlama

İsrail Başbakanı Netanyahu´nun gizlice Suudi Arabistan´a gidip Prens Selman ve ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile görüştüğü haberine Suudi Dışişleri´nden yalanlama geldi.

Dünya 1 yorum
25 Kasım 2020 Çarşamba

Suudi Dışişleri Bakanı Twitter'da "Böyle bir görüşme gerçekleşmedi. Hazır bulunan yetkililer sadece ABD'li ve Suudi idi" açıklamasını yaptı.

Netanyahu ile Mossad Başkanı Yossi Cohen'in Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşme gerçekleştirdiği iddiasını yalanlayan Suudi Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan, şu açıklamayı paylaştı: "ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun son ziyareti sırasında Ekselansları Veliaht Prens ile İsrailli yetkililer arasındaki sözde toplantıyla ilgili basında çıkan haberleri gördüm. Böyle bir görüşme gerçekleşmedi. Hazır bulunan yetkililer sadece ABD'li ve Suudi idi."

İlk olarak İngiliz gazetesi The Guardian'ın İsrailli bir kabinesi üyesine dayanarak duyurduğu Netanyahu'nun gizli Suudi Arabistan ziyareti, Suudi-İsrail liderleri arasında ilk görüşme olması bakımından çok ses getirmişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR