12 ülke mi? Tek bir ev sahibi mi?

12 ülkede yapılması planlanan EURO 2020´nin tek bir ülkede oynanması gibi bir durum ortaya çıkabilir mi? Avrupa futbolunun patronu UEFA bu konuyla ilgili yeni bir karar alabilir.

Spor
4 Kasım 2020 Çarşamba

Korona virüs salgını sebebiyle 2021'e ertelenen EURO 2020'nin 12 ülkede yapılması planlanıyordu. Ancak korona virüs salgınının Avrupa'daki seyri bu durumu değiştirebilir. Rusya, İngiltere ve Azerbaycan ile ilgili kararlar alınabilir. “EURO 2020 tek bir ülkede mi düzenlenecek?” sorusu yanıt bekliyor.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, EURO 2020'nin halka pozitif enerji vermesi için olduğu gibi devam etmesi konusunda ısrarlı davranış sergiliyor. Bu sebeple Avrupa futbolunun patronu şu ana karar herhangi bir karar almadı ve turnuvanın planlandığı şekilde devam etmesi için gelişmeleri umutla takip ediyor.

İngiliz basınında çıkan haberlere göre; UEFA, 12 ülke tarafından düzenlenecek ve finali İngiltere'nin Wembley Stadyumunda oynanacak organizasyonu tek bir ülkede düzenlemeyi ciddi bir şekilde düşünüyor.

Haberde favori ülkenin Rusya olduğu vurgulandı. Çünkü Rusya 2018 Dünya Kupasını düzenleyerek yakın zamanda böyle bir ev sahipliği deneyimi yaşadı. Ayrıca ülkedeki vaka sayısının Avrupa'nın diğer ülkelerine göre daha düşük seyretmesi Rusya'yı favori yapıyor.

Kaynak: Ajansspor / Hasan Begdili

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR