Oscar Isaac, Yahudi Marvel süper kahramanı ‘‘Moon Knight’’ı oynamak için görüşmelere başladı

Isaac’ın oynayacağı Moon Knight karakteri, Yahudi düşmanlarının izini süren ve onları cezalandırmak için dini hayatı terk eden bir hahamın oğlunu canlandırıyor.

Kültür
27 Ekim 2020 Salı

Online haber sitesi Deadline’ın pazartesi günü bildirdiği habere göre, Disney+’da yayına girecek Moon Knight’ta Oscar Isaac ana karakter olan Marc Spector’ı oynayacak. Yasadışı bir şekilde kendi adaletini sağlayan ve bunun için dindarlığı terk eden Marvel çizgi roman karakteri, Moon Knight ismi ile TV dizi uyarlaması olacak.

Gazeteci John Weiss geçen yıl Forbes’ta, antisemitizmin ve ayrımcılığın arttığı bu dönemde Moon Knight’ı savundu: ‘‘Moon Knight Yahudi karşıtlığını en yakından yaşamış ve cezasız kalmasına izin vermeyi reddeden bir çizgi roman karakteri. Moon Knight günümüzde sadece Yahudiler için değil aynı zamanda her inanç ve yaşam tarzından insanlar için ayrımcılığı anlatabilen ‘bir daha asla‘nın somut bulmuş halidir.’’

Oscar Isaac Yahudi asıllı değil, ancak ona adının babasının Yahudi kökeninden dolayı verildiğini söylenmiş. Isaac, Moon Knight rolünden önce 2008’de Operation Finale filminde de güçlü Yahudi kimliğine sahip bir Mossad ajanını oynamıştı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR