Lily Collins ‘Emily In Paris’ ile büyük beğeni topladı

Hollywood yıldızının, ünlü müzisyen Phil Collins’in kızı olduğunu biliyor muydunuz?

Selin KANDİYOTİ Kültür
21 Ekim 2020 Çarşamba

Netflix’te şu sıralar liste başı olan ve başrolünü Lily Jane Collins’in üstlendiği ‘Emily in Paris’ dizisi gerek başrol karakteri, gerek çekim teknikleri ve kostümleri ile bir klasik olarak anılan ‘Sex and the City’i anımsatıyor. Her iki dizinin yönetmeni olan Darren Star azimli, kendine yeten, az da olsa kusurlu kadın karakterleri yaratmakta usta bir isim. Yahudi bir aileden gelen Star, aynı zamanda doksanların ünlü dizileri ‘Beverly Hills 90210’ ve ‘Melrose Place’in da yaratıcısı.

Gururla sergilediği kalın kaşlarıyla dikkat çeken Lily Collins, ‘Emily in Paris’ dizisinde 20’li yaşlarında expat olarak Paris’e çalışmaya gelen ve kıvrak zekâsıyla kısa sürede Instagram fenomeni haline gelen pazarlama uzmanı Emily’e hayat veriyor. 31 yaşındaki ünlü oyuncu, Genesis grubunun solisti ve sonrasında kariyerine solo olarak devam eden Phil Collins’le, baba tarafından Yahudi olan Beverly Hills’in önde gelen sosyetik simalarından Jill Tavelman’ın kızı.

Yedi yaşında annesiyle Los Angeles’a taşınan ve babasıyla olan ilişkilerinden dolayı 20’li yaşlarında anoreksiyaya yakalanan Lily Collins, daha sonra babasıyla ilişkisini rayına oturttu. Collins 2017’de bu ölümcül hastalığını ve babasıyla ilgili sorunlarını itiraf ettiği ‘Unfiltered: No Shame, No Regrets, Just Me’ adında bir kitap yayınladı. Aynı yıl Netflix’te yayınlanan ‘To the Bone/ Kemiğe kadar’ filminde anoreksik bir genç kızı canlandıran Collins bu filmle farkındalık yaratmayı amaçladığını belirtmişti.

Emily in Paris dizisi, 30 dakikalık on bölümden oluşuyor. Bu süre de topyekûn izlemek için (binge watching) diziyi ideal kılıyor. Dizi Paris’in en güzel köşelerinde çekildiği için izleyici kendini Paris’te hissediyor. Dizide giyilen kostümler ‘Sex and the City’ ve ‘Devil Wears Prada’nın kostüm tasarımcısı Patricia Field tarafından yaratıldı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR