Keskin viraj

2020’nin zor bir yıl olacağını baştan beri astroloji öngörüleri vurguluyordu. Şimdi o zor yılın son çeyreğine girmiş bulunuyoruz. Belki de 2020’nin en zorlu kısmı ise şimdi karşımızda… Son viraja sert girmeyelim, tedbirlerimizi alalım…

Meyzi SARFATİ Yaşam Sesli Dinle
21 Ekim 2020 Çarşamba

2019 yılının aralık ayında, Şalom Gazetesi’ne görüşmeye gittiğimde, astroloji hakkında yazı yazmam teklifi karşısında, birkaç saniye içimdeki Mars onore olmuş, gaza basarken, diğer yandan sürekli frene basıp onu dizginlemeye çalışan Satürn, “Emin misin?” diyordu.

Onlar düşünedursun, fitili kısa Uranüs tereddütsüz “Evet” deyip konuyu kapatmıştı bile. En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir bence.

Yazılarım için her ay ne konu bulacağım diye endişe duyarken, sağ olsun içinde bulunduğumuz 2020 yılı, bana bu konuda fazlasıyla çeşit sağladı.

Konu boldu ancak felaket tellallığı da bana hiç uymadığı için, bu zor dönemi nasıl ‘daha hafif atlatırız’ı anlatmaya çalıştım okurlara ve çevremdekilere.

İşte şimdi o zor dönemin son çeyreğine girmiş bulunuyoruz. Belki de 2020 senesinin en zorlu kısmı bu.

SON ÇEYREKTE BİZİ NELER BEKLİYOR?

Fakat bir avantaj var ki; sınavlar zor olsa da hepsi artık bildiğimiz konulardan.

Dünya çapında ünlü virüsümüz, finansal sorunlar, depremler, yangınlar, savaş... Maalesef bunlar zaten senenin vazgeçilmezleri…

“Bunlara ek olarak ne var?” derseniz, hani çeşit olarak; ırkçılık, fanatizm, insanların protestoları, ülkeler ve liderler arası güç çekişmeleri gibi konular senemizin son çeyreğine renk katacak.

2020 yılının verilerine göre, ilk etapta astroloji Mart ayına dikkat çekerken, şimdi de senenin diğer gözbebeği Ekim ayının da hakkını yememek lazım, diyor.

Her ay bir yeniay bir de dolunay olurken, bu ay bir dolunayla başlayıp, diğer bir dolunayla kapanış yapıyor. Ortada sıkışmış yeni ay ise normalde ilişkiler açısından müjdeli haberler vermesi gerekirken, uzun zamandır bizi zorlayan ilişkilerde, zorlansak da nihai kararların alınması konusunda hepimize yardım edecek.

2020 yılı belki de hepimiz için büyük bir sınav senesi. Bunu atlatınca herkese gökyüzünden madalya takılacak.

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Az daha dişimizi sıkalım. Son viraja sert girmeyelim ki tüm sene gösterdiğimiz çabalar çöpe gitmesin.

Ekim - kasım zorlu aylar. Hangisi değildi diyeceksiniz, siz de haklısınız.

TEDBİRLER

Bunu bir hava durumu tavsiyesi gibi düşünün.

Hava raporu sunucusu, “Yarın hava 10 derece birden düşecek, sert rüzgârlar sonrası öğleden sonra şiddetli kar yağışına karşı önlem alın” derse hepimiz sorgulamadan, kabullenir, tedbir düşünür, hatta etrafımıza da haberi yayarız.

Bu tahminler bazen tutar bazen de tutmaz ama kimse hava durumu yorumu yapanlara kızmaz.

Durumu da sorgulamaz.

Ha ama tahmin tutarsa da, önlem alan kişi pek de memnun ballandırarak, lastiğe zincir takmanın gururuyla, kayan arabaların hikâyelerini etrafına anlatır.

Siz siz olun bu sefer kulak verin,

Sağlık açısından tedbirleri alın, korunun,

Maddi açıdan büyük risklerden kaçının,

Öfkeye yenik düşmemeye çalışın,

Savaş başlatmayın,

Anlaşmalara, sözleşmelere kasım ortasına kadar imza atmamaya özen gösterin,

derim...

Son iki senedir, sizi yoran, zorlayan konu ne ise artık sonuca varmak üzere son kez, Satürn hepimizi yoklayacak, kararlar aldıracak.

Unutmayın Mars retroda, savaşı açan kaybeder. Ilımlı olmaya, ortayı bulmaya çalışın.

2021 yılına az kaldı. Sınav dönemi de başladı. Hepimize başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin :)

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR