BAE’li gazeteci: “Filistinliler, yolsuzluk yapan liderlerinizden kurtulun”

"BAE her zaman Filistin halkını korudu."

Dünya
1 Eylül 2020 Salı

Filistin liderlerinin BAE-İsrail normalleşmesini kınayan sözlerine cevap veren Emirliğin gazetecilerinden Sami El Reyami, BAE’nin hiçbir zaman Filistin davasına ihanet etmediğini, Filistin halkının asıl sorununun yolsuzluklara bulaşmış yöneticileri olduğunu ve halkın esenliği için onlardan kurtulması gerektiğini yazdı.

Gazeteci Khaled Abu Toamah, BAE’den vatandaş ve gazetecilerin anlaşmayı destekleyen yorumlarını gatestoneinstitute.orgadresinde yayınladığı bir yazıda toparladı. Yazıda yer alan alıntıda El-Reyami şu satırları yazıyor: “Biz kimsenin davasına ihanet etmedik. Akılcı olan liderlerimiz İsrail ile barış yaparak halkının geleceği için, Filistinliler için, tüm Araplar ve Müslümanlar için  doğru olanı yaptı. Siz Filistinliler, önce yolsuzluğa batmış liderlerinizden kurtulmanız gerekiyor.”

El-Reyami köşesinde ayrıca, bu anlaşmanın gökten zembille inmediğini, BAE’ye birçok Arap ülkesinin ve bazı diğer ülkelerin İsrail ile problemleri çözmek için başvurduğunu ancak ne Batılıların ne de Arap ülkelerinin Batı Şeria’nın ilhakını engelleyemediğini, dünyanın yapamadığını sonunda ülkesinin başardığını belirtti.

El-Reyami, Filistin halkının sorunlarının her zaman BAE’nin önceliği olduğunu hatırlattı ve gerçek problemin İsrail ile normalleşmede değil, barışa karşı olan bazı liderlerin nefret dolu kalplerinde olduğunu  yazdı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR