Türkiye’nin en renkli telefon aksesuar markası DEERCASE

Kalitenin ve güvenin değişmez bir değer olduğunu benimseyen Deercase, Türkiye’deki öncü telefon kılıfı markası.

Yaşam
27 Temmuz 2020 Pazartesi

Derleyen: Özgün Levi


Müşterilerine sunduğu çeşitli tasarım koleksiyonlarıyla her hedef kitlenin beğenisine hitap eden Deercase kurucu ortakları Erdal Kurt ve Cengiz Akın ile markanın özelliklerini konuştuk

  Öncelikle kendinizden ve Deercase’in kuruluş aşamalarından bahseder misiniz? Bu sektöre girmeye nasıl karar verdiniz?

Deercase’i 2016 yılında, iki eski arkadaş olarak birlikte kurduk. Sektördeki bilgi ve birikimlerimizi birleştirerek bu sektörde başarılı olacağımızı düşündük ve bu projeye imzamızı attık. Sektördeki hızın ve dolayısıyla stok maliyetlerinin artması ile israfın önüne geçebilmek ve değişen trendlere ayak uydurabilmek amacıyla böyle bir markayı yaratma kararı aldık. 

  Son yıllarda birçok telefon kılıfı tasarımı yapan marka mevcut. Fakat bunlardan en çok bilineni ve moda aksesuarı olarak lanse edileni Deercase. Markanızın, diğer rakiplerinizden farkı nedir?

Hepimizin bildiği gibi, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte her işimizi akıllı cihazlar sayesinde çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Hal böyle olunca 7/24 elimizde olan bu cihazları da dış etkenlerden korumamız gerekiyor. Telefon kılıflarını daha önce sadece telefonlarımızı darbeye ve düşmeye karşı korumak için kullanırken, şu an bir moda aksesuarı olarak kullanıyoruz. 

 

Aslında teknolojik aksesuarların serüvenini Deercase’den önce ve sonra olarak ele alabiliriz. Deercase de bu noktada geçmişte sadece koruma amaçlı kullanılan bu ürünlere yeni bir soluk getirerek, telefon aksesuar modasına öncülük etti. Deercase bu anlamda sektöre yeni bir soluk getirdi diyebilirim. Günümüzde artık kıyafetlerimizi seçtikten sonra telefonumuzun da kılıfını değiştirme ihtiyacı duyuyoruz. Önceden sadece bir telefon kılıfı kullanırken şu an kullanıcılar birden fazla telefon kılıfı alıyor ve kıyafetleri ile kombinliyor. 

   Söylemini gerçekleştirdiğiniz sınırsız kılıf seçenekleri nelerdir? 

Biz Türkiye’de bu sektörde ilk olan bir sistemi gerçekleştiriyoruz. Şu an web sitemizde halihazırda materyal özelinde koleksiyonlarımız bulunuyor ve bu koleksiyonlarımız tasarım olarak sürekli güncelleniyor. Aynı zamanda modaya ve trendlere uygun yeni materyaller ekleyerek, yeni tasarım koleksiyonlar oluşturmaya devam ediyoruz. 

 

Müşterimiz web sitemizde, hem binlerce tasarım seçeneğini birçok materyale uyarlama şansına, hem kendine özgü tasarımı telefon kılıfına uygulama şansına, hem de tasarımları ismine özel hale getirme şansına sahip. O yüzden web sitemiz şu anda çok fazla sayıda seçenek sunuyor ve sınırsız alternatif sunabilmek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  

  Ne tür kılıflar tasarlıyorsunuz? Özellikle kişiye özel kılıf tasarımı konusunda sektördeki diğer markalardan ayrıştığınızı görüyoruz. Bunu nasıl başarıyorsunuz? 

Şu anda telefon kılıfı özelinde konuşacak olursak, Arty Case, Neon, Simli Sulu, Şeffaf, Glossy, Renkli Silikon gibi birçok materyalimiz mevcut. Öncelikle tüm koleksiyonlarımızda yer alan tasarımların bu materyallere uyarlanabilmesini sağlıyor ve bu sayede müşterilerimize binlerce kombinasyon sunabiliyoruz. 

Kişiye Özel koleksiyonumuzda ise müşterilerimizin istediği tasarımı veya fotoğrafı kullanarak sipariş verebilmelerini sağlıyoruz. Ayrıca sunduğumuz font ve renk seçenekleriyle de ürünlerini isme özel hale getirebiliyorlar. 

Yeni bir koleksiyon yaratırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Yeni bir koleksiyon yaratırken, öncelikli olarak müşterilerimizin tasarımlarda kendilerini bulabileceği tasarımlar yapmaya özen gösteriyoruz. Bu tasarımları ortaya çıkarabilmek için de kreatif ekibimizle beyin fırtınası gerçekleştirebileceğimiz toplantılar yapıyoruz. Akabinde kreatif tasarımcılarımız tasarımları oluşturuyor, elemelerimizi yaptıktan sonra prodüksiyon çekimlerimizi gerçekleştiriyor ve satışa sunuyoruz. 

 

Bazı koleksiyonlarımızı ise ünlü işbirlikleri ve çeşitli marka işbirlikleri gerçekleştirerek özel olarak tasarlıyor ve satışa sunuyoruz.

 Deercase olarak dijital pazarlama stratejileriniz nelerdir? Gelecek stratejileriniz ve planlarınız arasında neler bulunuyor? 

Deercase olarak genç ve dinamik yapımız dijital dünyada bize avantaj sağlıyor. Yenilikleri ve trendleri yakından takip ederek analizlerimizi bu doğrultuda yapmak elimizi daha da kuvvetlendiriyor. Bununla birlikte akıllı telefonlar ile temasta olan hedef kitlemizin zevklerini biliyor ve ona göre koleksiyonlar yaratıyoruz. Mikro ve makro influencer tercihlerimizi de markamızın vizyon ve stratejisiyle doğru orantılı olarak seçiyoruz. Yani burada hiçbir şey rastgele ilerlemiyor. Üzerinde çok detaylı çalışıyor, tasarlıyor ve hayata geçiriyoruz.

 

Şu anda İngiltere, Avusturya ve Azerbaycan’da farklı marka mağazaların bünyesinde satışlarımız mevcut. Kısa süre içerisinde de Avusturya’da kurulacak olan ofisimizle birlikte üretime başlayacağız. Böylelikle Deercase’i öncelikle Avrupa’da sonra ise tüm dünyada tüm kullanıcıların beğenisine sunmayı hedefliyoruz.

     Deercase ürünlerine nasıl ulaşabiliriz? 

Ürünlerimize online olarak  deercase.com web sitemiz ve deercase_official instagram hesabımız üzerinden, fiziki olarak City’s Nişantaşı AVM’deki mağazamızdan ulaşabilirsiniz. 

 

Bu Bir Reklamdır

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR