‘Yeni normal’de cemaatimizden kısa kısa...

Toplum
8 Temmuz 2020 Çarşamba

*Müzede yeni sergi hazırlıkları başladı

500. Yıl Türk Musevileri Müzesi, yeni sergi hazırlıklarına devam ederken tüm cemaat üyelerinden destek bekliyor. Yetkililer şöyle sesleniyor: “Sandıklarınızdaki, koleksiyonlarınızdaki parçaları geçici süre için Müze ile paylaşarak gün ışığına çıkmasını sağlayabilirsiniz.” 

Müze, Türk Yahudi Toplumunun özellikle dini obje ve değerlerini ortaya koymaya çalışacağı sergileri planladı. Halila ve Agada sergileri bunlardan bazıları.

 

*Alef kapılarını açtı

6 Temmuz Pazartesi günü Alef tesisleri maksimum 120 kişilik kapasite ile hizmet vermeye başladı. Gerekli tüm hijyen ve mesafe kurallarının harfi harfine uygulanacağını belirten yetkililer abonelerin dışında tesise girmek isteyenlerin ancak rezervasyon ile alınacaklarını da hatırlattı.

 

*Denet Büyükada şubesi açıldı

Salı ve çarşamba günleri telefonla sipariş üzerine çalışacak olan Denet Gıda kalabalığı önlemek ve insanları bekletmemek adına paketleri önceden hazırlayacaklarını ve teslimatını yapacaklarını belirttiler. 

 

*Or Yom ziyaretleri ay sonuna kadar durdu

1 Temmuz itibari ile belli kurallar çerçevesinde pansiyonerlerle ailelerini görüştürmeye başlayan Or Yom, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünden gelen bir bildirge ile 31 Temmuz’a kadar kapılarını tekrar ziyarete kapattı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR