Muslera 4 - 6 ay arası yok!

Spor
17 Haziran 2020 Çarşamba

Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera'nın Çaykur Rizespor ile oynanan maçta kaval kemiğinde iki kırık tespit edildi. Muslera'nın sağlık durumu ile ilgili Tivibu Spor'a açıklamalarda bulunan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Aydoğan Erdoğan, "Ciddi komplikasyonların olmamasını temenni ederim. En azından 8-10 hafta içerisinde kaynama tamamlanır. Sahalara dönmesi 4-6 ayı bulur" dedi.

Muslera'nın ivedilikle ameliyat olmasının gerektiğini ifade eden Erdoğan, "Dizle ayak bileği arasında iki kemik vardır. İki kemiğin de kırıldığını radyolojik olarak gözlemledik. Bu kırıkların genellikle sporcularda ivedilikle ameliyat olması lazım” şeklinde konuştu. 

Muslera'nın sahalara dönmesinin en az 4 ila 6 ayı bulacağını belirten Erdoğan, "Herhangi bir enfeksiyon, o bölgede kaynamama gibi çok ciddi kompikasyonların olmamasını temenni ederim. En azından 8 ila 10 hafta arasında kaynama tamamlanır. 10. haftadan sonra hastanın hem diz hem de ayak bileğinde rehabilitasyon yönünden sahalara dönmesi en az 4 ila 6 ayı bulur" dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR