Aktör James Woods, Kongre’den BDS’yi yasaklayan kanun istedi

Dünyaca ünlü Amerikalı aktörlerden James Woods, Twitter hesabından paylaştığı tweet ile, Amerikan Kongresinden İsrail karşıtı Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar Kampanyasını (Boycott, Divestment and Sanctions, BDS) yasaklayan bir kanun geçirmelerini istedi.

Dünya
17 Haziran 2020 Çarşamba

Woods mesajına, Amerikan Yahudi Komitesi Başkanı David Harris’in paylaştığı, Avusturya Parlamentosunun şubat ayında İsrail karşıtı boykot hareketini yasaklamasından övgüyle bahsettiği tweet’i ekledi ve “Bu, Amerikan Kongremizde görmeyi umut ettiğimiz bir yasa. #Israil” yorumunu yaptı. Woods’un Twitter’da 2,4 milyon takipçisi bulunuyor.

Woods, 1984 yılında sinema tarihinin en önemli yapıtlarından biri olan ‘Once Upon Time in America’ filminde Yahudi karakter Max’i canlandırmıştı. Salvador (1987) ve Ghosts of Mississippi (1996) filmlerindeki oyunculuğuyla iki kere Oscar’a aday gösterilen Woods, 1978 yılında Yahudi soykırımını konu alan mini Amerikan televizyon dizisi Holokost’da Karl Weiss tiplemesiyle başrolü oynadı. 

1947 doğumlu olan Woods, Amerikalı oyuncular içerisinde, İsrail’in güvenliğini en güçlü destekleyenlerden biri olarak görülüyor.

**

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR