NBA yönetiminden geri adım

Spor
15 Nisan 2020 Çarşamba

NBA ve Ulusal Basketbol Oyuncular Birliği (NBPA) arasındaki anlaşmazlık sona erdi. Rudy Gobert'in korona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından sezonu askıya alana NBA yönetimi, oyuncuların oynamadığı dönemlerde maaşlarında kesintiye gitmelerini talep etmişti. Kesinti tartışmaları sürerken oyuncular mart ayındaki maaşlarını kesintisiz şekilde aldı.

NBA yönetimi sezonun nisan ayında tekrar başlamasının neredeyse imkansız olduğunu görerek, oyunculara bu ay alacaklarından yüzde 50'lik bir kesintiye gitme teklifinde bulundu. Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği çatısı altında toplanan oyuncular ise yüzde 25'lik bir kesintiden daha fazlasını kabul etmeyeceklerini açıklamışlardı. İki tarafın da geri adım atmadığı bu tartışmada ve çoğu otorite sezonun geri kalanında lokavt sisteminin devreye girebileceğinin haberlerini verdi.

Ancak son gelişmelere göre NBA yönetimi geri adım atan taraf oldu. Yönetim yüzde 50'lik kesinti önerisinden vazgeçerek oyunculara nisan ayında tam maaş alacaklarının garantisini verdi. 

**

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR