Ferhat Atik ‘21. Yüzyıl İnsanlık Forumu’ başkanı oldu

Toplum
22 Ocak 2020 Çarşamba

Dokuz ülkenin forum delegasyonları tarafından oluşturulan ve ismi ‘21. Yüzyıl İnsanlık Forumu’ olarak belirlenen Çağdaş İnsan Hakları Forumu ilk yönetim kurulu toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi.

Dünyaca ünlü insan hakları aktivisti Shahriar Kabir’in girişimleri ile oluşan forumun yapılan ilk toplantısında tüm katılımcıların, forum delegasyonlarının ortak kararı ile forumun başkanlığına Şalom Gazetesi yazarlarından, yönetmen ve akademisyen Ferhat Atik getirildi.

21.Yüzyıl İnsanlık Forumu dünyanın neresinde olursa olsun, tüm aktivistleri bir araya getirerek ve forumun kuruculuğunu üstlenen Türkiye ve Bangladeş devletleri arasında gerçekleşecek tüm çalışmaları dünyaya yayarak, dünyada gelişen insanlığa ait her durum için de çalışmalar yapmayı hedeflemekte.

FORUM MANİFESTOSU BİR ÇAĞRI İÇERİYOR

“Gezegenimiz ortak zeminimizdir. Bu nedenle tüm insanlar gelecekten sorumludur. Bu sorumluluk demokrasi ile gelişir. Bu nedenle, laik, insancıl değerlerin; özgür düşünüş ve ifade ile cinsiyet eşitliği gözeterek, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ile uyumlu bir forum oluşturmaya karar verdik(...)”

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR