MOİS GABAY İstanbul Turizm Çalıştayı’na katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan ve geçtiğimiz Kasım ayında hayata geçirilen İstanbul Turizm Platformu, 20 Ocak tarihinde ‘Turizm Çalıştayı’ düzenledi.

Toplum
22 Ocak 2020 Çarşamba

İstanbul Turizm Çalıştayı’na Şalom Gazetesi Yazarı ve profesyonel tur rehberi Mois Gabay da ‘İnanç Turizmi Masası’na katkıda bulunmak üzere davet edildi. Çalıştayda, İstanbul’da farklı turizm sektörlerinde faaliyet gösteren, proje geliştiren, içerik üreten; meslek kuruluşları, örgütler, kamu kuruluşları, işletmeler, akademisyenler, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler de katıldı.

Çalıştayın kapanış konuşması İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından gerçekleştirildi. İstanbul’un turizmde bağımsız olarak markalaşmasının önemini belirten İmamoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Biz, İstanbul için üç önemli sıfatı vizyon olarak tanımladık: ‘İstanbul adil bir şehir olacak. İstanbul yeşil bir şehir olacak. İstanbul yaratıcı bir şehir olacak’ dedik. Yaratıcılığın içinde kültür, sanat, inovasyon ve turizm gibi başlıklar var. Şehrimizin daha cazip bir destinasyon olması ve daha yüksek gelirli yabancı ziyaretçi çekebilmesi için, yaratıcı olmak zorundayız.”

Sektör temsilcilerini azınlık ibadethanelerinin gezilmesindeki zorluklar ve inanç turizmi rotaları hakkında bilgilendiren Mois Gabay, bu konuda yapılacak çalışmaların içerisinde olmaktan mutluluk duyduklarını ve farklı inanç gruplarından temsilcilerin de sürecin içerisinde katılması gerekliliğini İnanç Masası’nda aktardı. Çalıştay Sayın Ekrem İmamoğlu’un konuşması ve iyi dilekler ile son buldu

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR