İdil Güral ile ‘Doğa, İnsan ve Zaman’

FMV Galeri Işık, 3 – 25 Ocak tarihleri arasında İdil Güral’ın ‘Doğa, İnsan ve Zaman’ isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

TUNA SAYLAĞ Sanat
8 Ocak 2020 Çarşamba

FMV Galeri Işık, 3 – 25 Ocak tarihleri arasında İdil Güral’ın ‘Doğa, İnsan ve Zaman’ isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Güral, disiplinler arası kavramına bağlı olarak, görsel kültür hafızasını da elden bırakmadan, farklı resim teknikleri, serigrafi, foto-manipülasyon, enstalasyon ve heykel gibi çeşitli ifade alanları kullanıyor. Sanatçı, insanın kavrayışıyla ilgili olan çalışmalarında, doğa imgesinin içinde saklı olan hayatın gizemini ararken, insanın kapalı ve limitli bir kavrayışla içinde dolaştığı algı dünyasında yaşamı da sorguluyor. Tuval resimlerinde spontane ve soyut formlara yer veren İdil Güral, sezgilerini ve sanat yapıtının kendine özgü niteliklerini öne çıkartarak, duygusal yaklaşımlara bağlı kalıyor. 

Oğuz Yalım’ın ‘Koca Kafalar’ Sergisi Goba Art&Design’da

Tasarım bilgisini resim sanatıyla buluşturan mimar Oğuz Yalım’ın, ‘Koca Kafalar’ sergisi, Kalebodur’un desteğiyle 16 Ocak’ta sanatseverlerle buluşuyor. Son dönemde mimarlık mesleği ile paralel olarak devam ettirdiği resim çalışmaları üzerine yoğunlaşan Yalım’ın, ‘Birbirine benzemeyen, çirkin ama duygusal ve naif’ olarak yorumladığı ‘Koca Kafalar’ sergisi 13 farklı eserden oluşuyor. Goba Art&Design’da kapılarını açacak olan etkinlik, 31 Ocak’a kadar ziyaret edilebilecek.

 

BİFO’dan ‘Beethoven’a Armağan – 1’

Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Beethoven yılı olarak da anılan bu sezonda, iki çok özel konserle büyük bestecinin 250. doğum yılını kutlayacak. 23 Ocak’ta Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek konserlerin ilkinde, günümüzün usta yorumcularından piyanist Alexander Gavrylyuk BİFO’nun konuğu olacak. Beethoven’ın başyapıtlarından biri olan İmparator başlıklı 5. Piyano Konçertosunu seslendirecek olan sanatçı, ‘klasik müzik dünyasının tam da ihtiyaç duyduğu kahraman’ olarak, bu özel gecede, eşsiz yorumlarından birine daha imza atacak. 

 

LUDOVİCO EİNAUDİ dünya turu kapsamında İstanbul’da

Günümüzün en büyük bestecilerinden ve piyanistlerinden biri olan, klasik müziği rock ve elektronik gibi güncel türlerle ve farklı enstrümanlarla bir araya getiren İtalyan besteci ve piyanist Ludovico Einaudi, dünya turu kapsamında İstanbul’a geliyor. Sanatçının Alp Dağlarında karın altında yaptığı yürüyüşlerden esinlenerek bestelediği, yedi farklı bölümden oluşan ve her bir bölümü aylık periyodlarda yayınlanmış olan son albümü ‘Seven Days Walking’ ile 31 Ocak akşamı Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

 

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR