GANTZ: Netanyahu politikayı bırakırsa, affını değerlendiririz

İsrail’de muhalefetteki Mavi-Beyaz İttifakı Lideri Benny Gantz, yolsuzluk suçlamaları ile hakkında dava açılan Başbakan Netanyahu’nun bu suçlamalardan affını, kendisinin politikadan tamamen emekli olmayı kabul etmesi durumunda, değerlendirebileceklerini belirtti.

Dünya
18 Aralık 2019 Çarşamba

Gantz parti toplantısında, rüşvet ve dolandırıcılık suçlamasıyla 16 ay hapis cezasına çarptırılan eski Başbakan Ehud Olmert’e atıfta bulunarak, “Başka bir başbakanı daha hapishane duvarları arkasında görmek istemiyoruz” dedi.

Gantz ayrıca hükümeti kurmada başarılı olamayarak, İsrail’in bir yıl içerisinde üçüncü kere seçimlere gitmesinde payı olmalarından dolayı duyduğu pişmanlığı dile getirdi ve “Ülkeyi içine sürüklediğimiz çamurdan çıkarmayı başaramadım ve hâlâ bunu başarabilmiş değiliz” dedi.

Af teklifi Evimiz İsrail Partisi Lideri Avigdor Liberman tarafından gündeme getirilmişti.  Netanyahu hakkında üç hafta önce, yasaları ve mevzuatı kendi çıkarları doğrultusunda kullandığı için  rüşvet, dolandırıcılık ve görevini kötüye kullanma suçlamalarıyla üç ayrı dava açılması karar verilmişti.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR