“Dubai EXPO 2020 İsrail ve Arap Dünyası arasında köprü olacak”

BAE’nin Dubai şehrinde gerçekleşecek ve altı ay boyunca milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayacak olan dünyanın en büyük fuarı EXPO 2020’ye İsrail de katılacak. İsrailli yetkililer, fuarın İsrail’in Arap dünyasına yeni bir imaj sunması için bir fırsat olduğu görüşünde

Dünya
11 Aralık 2019 Çarşamba

Elazar Cohen, dünyanın en büyük fuarında İsrail pavyonunun nasıl yer alacağı ile ilgili tanıtım sunumunda; İsrail’in teknolojik, bilimsel ve tarımsal buluşlarının 25 milyon ziyaretçiye gösterilmesinin planlandığını belirtti.

Ancak Cohen asıl hedef kitlelerinin BAE’nin yerlileri olan Emiratiler ve Arap ziyaretçiler olduğunu vurguladı. “Bu ziyaretçiler hem İsrail teknolojisinden hem de onlara uzatılan ellerden ve iyi niyetten ne kadar faydalanabileceklerini görecekler” diyen Cohen, “İsrail kelimesiyle ilgili endişeyle karışık bir merak var. Biz bu endişeyi dindirmek istiyoruz... Biz İsrail’in açık, demokratik, vatandaşlarına saygısı olan ve herkesin kendine bir yer bulabildiği bir ülke olduğunu göstermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise ülkenin EXPO’ya katılmasının “Arap ülkeleriyle normalleşme çalışmalarının bir parçası” olduğunu belirtti.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR