Barnea & Co´dan dünya çapında hukuk hizmeti

Barnea & Co Hukuk bürosu Amerika’dan Avrupa’ya, Çin’den Japonya ve Brezilya’ya kadar yasal danışmanlık hizmeti sunuyor. Tel Aviv’de uluslararası ticaret ile ilgilenen müşterilere hizmet amacıyla kurulan ve israil’in önde gelen ticaret hukuku şirketlerinden biri olan Barnea & Co Hukuku Bürosunun kurucusu Michael Barnea ile faaliyetlerini, hedef kitlesini ve hizmetlerini özel kılan çalışmalarını konuştuk.

Yaşam
4 Aralık 2019 Çarşamba

Bu yayın bir reklamdır

Edna Sarfati

Kendinizden biraz bahsedebilir misiniz?

Yirmi beş yıldır avukatlık yapıyorum. Aslında üniversitede ilk olarak endüstri tasarımı okumuştum. Fakat sonra kariyer değişikliği yapmaya karar verip Tel Aviv Üniversitesinde hukuk bölümünü bitirdim. 2003 yılında uluslararası ticaret ile ilgilenen müşterilere hizmet vermek amacı ile Tel Aviv’de Barnea & Co. Hukuk Bürosunu kurdum. Firmamız şimdi 85 kişilik geniş avukat kadrosu ile İsrail’in önde gelen ticaret hukuku şirketlerinden biri olarak çalışmaya ve büyümeye devam ediyor.

Hedef kitleniz kimlerdir?

Müşterilerimiz genelde birden fazla ülkede faaliyet gerçekleştiren şirketler. Yasal danışmanlık hizmetlerimizin yüzde 70’i uluslararası bir boyuta sahip. Bu çerçevede hem İsrail’de iş yapan yabancı şirketlere hem de yurtdışında iş yapan İsrailli şirketlere hizmet veriyoruz. Uluslararası müşterilerimiz dünyanın dört bir yanından gelmektedir. Amerika’dan Avrupa’ya, Çin’den Japonya ve Brezilya’ya kadar geniş bir coğrafyadan şirketleri danışmanlık hizmetimiz ile kendimize çekmeyi başardık. Aynı zamanda oldukça geniş bir sektör yelpazesinden şirketlere hitap ediyoruz. Müşterilerimiz çoğu Hi-tech (yüksek teknoloji) firmaları, banka ve finans kuruluşları, altyapı şirketleri, ve emlak müteahhitlerinden oluşmaktadır. İster kuruluş aşamasında, ister kurumsal ve büyümekte olan bir şirket olsun, Barnea & Co. olarak her türlü etapta hukuk danışmanlığı sağlamaktayız.

 

Bildiğimiz kadarı ile İsrail’de avukatınız olmadan bir iş halletmek çok güç. Niye sizi seçelim? Sizi diğerlerinden ayıran özellik nedir?

Evet haklısınız. İsrail’de birçok hukuk bürosu ve avukat var. Fakat bizim kendimize en çok güvendiğimiz ve Barnea & Co’yu ayırt ettiğini düşündüğüm iki özelliğimiz var.

Birincisi uluslararası uzmanlığımız ve kültürümüz. Hem temsil ettiğimiz müşterilerin birçok farklı ülkelerdeki faaliyetleri, hem de kendi avukatlarımızın çoğunun İsrail doğumlu olmamasının getirdiği uluslararası deneyim ve bilgi sayesinde, yeni bir ülkede başlangıç yapmak isteyen veya büyümek isteyen tüm müşterilerimize Barnea & Co.’ya özgü bir anlayış ile hizmet ediyoruz. Uluslararası şirketler arasındaki itibarımız bu gücümüzün bir kanıtı.

İkincisi, kutunun dışında düşünme yeteneğimiz. Danışmanlık verdiğimiz konuların çoğu karmaşık ve yenilikçi çözümler gerektiriyor. Her şirket ve kişinin kendine has sorunları olduğunu da biliyoruz. Biz de buna göre yaratıcılığımızı kullanıp, her müşterimiz için özel olarak geliştirilmiş çözümler üretiyoruz. Bu sayede basmakalıp hizmet sunmak yerine gerçekten işinize yarayan çözümlerle size yardımcı olabiliyoruz.

Son zamanlarda Türkiye’den gelenlere Türkçe danışmanlık veriyor musunuz?

Türkiye’den İsrail’e olan ilginin biz de farkındayız. Bu vesile ile bizim de Israil’deki Türkiyeliler camiasına olan ilgimiz ve alakamız arttı. Yakın zamanda, kendisi de 4 sene önce Türkiye’den aliya yapmış olan Sandra Güzelbahar ekibimize katıldı. Kendisi İsrail’deki Türkler ile firmamız arasında bir köprü görevi görecektir. Sandra’nın varlığı sayesinde normalde dil problemleri yüzünden zor olabilecek avukat bulma ve yasal danışmanlık alma prosedürünü kolaylaştırmayı umuyoruz. Bu sayede İsrail’deki Türk toplumuna dil engeli olmadan, kendi rahat ettikleri Türkçe dilinde yasal danışmanlık veriyoruz. Hem yeni göçmenlere hem de uzun süredir İsrail’de yaşayan fakat konu hukuk olunca Türkçe hizmet almayı tercih eden herkese kapımız açık. Soru ve iletişim için Sandra Hanım’a WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz (+972548118262).

Son olarak okuyucularımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Bizim en büyük hedefimiz müşterilimiz ile uzun soluklu kişisel ilişkiler kurmak. Onların hedefleri bizim hedeflerimiz. Biz bir hukuk bürosu olarak her zaman müşterilerimizi ileriye götürmek için hukuk bilgimiz, ticari zekamız ve olağanüstü hizmet anlayışımızı kullanarak müşterilerimizin yanındayız.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR