Trump-Bloomberg çekişmesi

ABD Başkanı Trump seçim kampanyası kapsamında, Bloomberg yayın kuruluşunun habercilerini seçim toplantılarına ve davetlerine almama kararı verdi.

Dünya
3 Aralık 2019 Salı

ABD’de 2020 Başkanlık seçimleri için hazırlıklar devam ediyor. Başkan Donald Trump’ın kampanyasını idare eden stratejistler, ABD’nin önde gelen yayın kuruluşlarından Bloomberg’e, Michael Bloomberg’in rakip Demokrat Parti’den başkan adaylığını açıklamasından dolayı sınırlama getirdi.

Seçimlerde aday adayı olduğunu açıklayan dünyanın sayılı zenginlerinden, medya patronu Michael Bloomberg’in seçime milyonlarca dolar yatıracağı, kendi kampanyasını yine kendi varlıkları ile finanse edeceği tahmin ediliyor.

Bloomberg’in seçimlerde resmen aday olduğunu açıklamasından sonra Bloomberg Genel Yayın Yönetmeni John Micklethwait basına bir açıklama yaparak, seçimlerde hiçbir adayın ailesinin ve ticari işlerinin seçim malzemesi haberi yapılmayacağını belirtti. Ancak Bloomberg kanalı, hükümet olması sıfatı dolayısı ile Trump hükümetinin ilişkilerini ve icraatını incelemeye devam edecek.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR