Vienne Trio Immersio CRR’nin konuğu

Oda müziğindeki zarafetin, tutkunun sentezi olarak nitelendirilen ve kemanda Vira Zhuk, çelloda Nemanja Stankovic ile piyanoda Mariam Vardzelashvili’den oluşan Trio Immersio 22 Ekim akşamı, Cemal Reşit Rey Konser Salonunda müzikseverlerle buluşacak.

TUNA SAYLAĞ Sanat
16 Ekim 2019 Çarşamba

Oda müziğindeki zarafetin, tutkunun sentezi olarak nitelendirilen ve kemanda Vira Zhuk, çelloda Nemanja Stankovic ile piyanoda Mariam Vardzelashvili’den oluşan Trio Immersio 22 Ekim akşamı, Cemal Reşit Rey Konser Salonunda müzikseverlerle buluşacak. Topluluk, klasik dönemden günümüze uzanan üç asırlık bir repertuarla Schubert, Beethoven ve Piazzolla’nın eserlerini kapsayan bir seçki sunacak. 

Cem Mansur CRR’nin Genel  Sanat Yönetmeni oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliğine Şef Cem Mansur atandı. Mansur, 2019-2020 konser sezonu açılışında görevi Aslan Özdemir’den devraldı. Dünyanın dört bir yanında orkestra yöneten Mansur, ayrıca Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrasının da kurucu şefi; Türkiye/Ermenistan ve Türk/Yunan Gençlik Orkestraları şefi; İngiltere’nin en eski ikinci korosu İpswich Choral Society’nin de fahri başkanıdır.

 

Ahmet Yeşil ‘SESLER ve İZLER’ ile Galeri Diani’de

Türk resim sanatının önemli isimlerinden Ahmet Yeşil, 40. sanat yılı münasebetiyle ‘Sesler ve İzler’ sergisini 19 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında Galeri Diani’de izleyicilerle buluşturuyor.

Hiçbir sanatçıyla karşılaştırılamayacak tarzıyla görsel bir dil yaratan Yeşil, moda akımları çok yakından takip etse de o kendi gerçeğinden ve özgünlüğünden vazgeçmemiş.

Bugüne kadar 110 kişisel sergi açan ödüllü sanatçı, ‘nev-i şahsına münhasır’ olarak tanımlanabilecek bir fırçaya sahip. 

Kibele’nin Hafızası

Kuruluşundan bu yana Kibele Sanat Galerisine konuk olan sanatçıların son yirmi yılda Türkiye İş Bankası koleksiyonuna dâhil olan eserlerinden oluşturulan bir seçki, İş Sanat’ın 20. sezonu vesilesiyle, 8 Ekim’de sanatseverlerle buluştu. ‘Kibele’nin Hafızası’ başlıklı karma serginin küratörlüğünü sanat tarihçisi,  yazar ve akademisyen Emre Zeytinoğlu yaptı. Sanatseverlere kapsadığı dönemi tekrar değerlendirme olanağı veren sergi, yılsonuna kadar ziyarete açık.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR