Polonya’da İsrailli öğrencilere saldırı

Polonya’nın Varşova şehrinde konuk yaz dönemi öğrencisi olan İsrailli öğrencilere bir gece kulübü önünde Arap turistler saldırarak darp etti.

Dünya
9 Eylül 2019 Pazartesi

Polonya’nın Varşova şehrinde konuk yaz dönemi öğrencisi olan İsrailli öğrencilere bir gece kulübü önünde Arap turistler saldırarak darp etti. 

Saldırıya uğrayan ve yüzü gözü kan içinde kalan İsrailli öğrencinin kardeşi tüm dehşeti gördüğünü, bunun bir terör olduğunu belirtti.

Varşova’da bir gece kulübünün önünde Barak  ve Yotam Kashpizki kardeşlerin  yanına gelen Arap asıllı turistler önce hangi ülkeden olduklarını sordu. İsrailli olduklarını öğrenince Yotam Kashpizki’ye saldırdı.

Olayı daha sonra Facebook’tan ilgililere şikayet eden kardeş Barak, şu ifadeyi paylaştı: “Kardeşim Yotam bir grup Arap tarafından saldırıya uğradı. Herhangi bir kimseyi provoke etmediği halde, hatta onlarla konuşmadığı halde durup dururken, sadece Yahudi olduğu için saldırıya uğradı.”

Kardeş Barak’ın ifadesine göre, saldırıyı yapan Araplardan biri İsrailli öğrenciye muşta ile vurarak bayılttı. Ancak çevredeki bazı kızların çığlıkları üzerine saldırganlar olay yerinden kaçtı.

Barak Facebook paylaşımında ayrıca, saldırı sırasında çevrede bulunanların, hatta gece kulübünün güvenlik görevlilerinin bile olaya müdahale etmediğini, 2019 yılında bile Polonyalıların Yahudilere saldıranları sadece seyrettiğini, tarihin tekerrür ettiğini yazdı.

Olay polise ve İsrail konsolosluğuna şikayet edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR