Trump ve Bette Midler’ın Tweet savaşı

Gösteri dünyasının duayeni Bette Midler ile ABD Başkanı Donald Trump yıllardır Twitter üzerinden yıllardır sürdürdükleri sataşmalara devam ediyor. 2012 yılında başlayan Twitter kavgası son aylarda hız kazandı…

Selin KANDİYOTİ Kültür
31 Temmuz 2019 Çarşamba

5 Haziran’da Donald Trump’ın Bette Midler’a ‘Hapı yutmuş psikopat’ diye seslenmesini ikilinin en sıcak çatışması olarak nitelendirenler belli ki Bette Midler’ın geçen hafta 1,7 milyon takipçisine Trump’ın miting alanına gelmesi için siyahi insanlara para ödediğini iddia edeceğini hesaba katmamışlardı.

Midler ve Trump’ın karşılıklı oldukça ağır hakaretlerin savrulduğu kavgası 2012’ye dayanıyor. Henüz Trump resmi olararak siyasi arenaya çıkmadan evvel Midler, New York gayrimenkul devine Twitter üzerinden “Batı yakasının mahvoluşunun mimarı” diye seslenmiş, boynundan tutulup saçlarının kesilmesi ve bir arabanın tepesine bağlanmasını hakkettiğini söylemişti.

Bu tweet cevapsız kalmamış; Trump Bette Midler’ın dış görüntüsü ile ilgili iğneleyici sözler sarfetmişti. Trump’ın “aşırı derecede itici kadın” sözcükleri seçimi kendine muhalefet yapan kadınları sürekli fiziksel özelliklerini ön plana çıkararak eleştiren Trump adına şaşırtıcı olmadı. 

Tabi Bette Midler’ın, saç stilinden asla vazgeçmeyen Trump’ın saçıyla uğraşmaları günümüze kadar geldi. Midler, en son Trump’ın 73. doğumgünü olan 15 Haziran’da “Görev başındayken çoğu başkanın saçları grileşirken, çoğu saçlarını çorba rengine boyamaz” tweet’ini attı.

 2014 Şubat’ında Bette Midler 86. Oscar Ödüllerinde ünlü filmi ‘Beaches-Kumsal’dan ünlü şarkısı “Wind Beneath My Wings” parçasını seslendirdikten sonra Trump Midler’ın berbat bir performans sergilediğini yazmıştı. 

Midler’ın Trump ile laf kavgalarına Twitter ahalisi alışmıştı. Fakat 14 Kasım 2018’de Midler Başkan’a, First Lady Melania Trump üzerinden, eski bir manken olan eşinin 2000 yılında bir erkek dergisinde çıkan vücudunu tamamen teşhir eden bir fotoğrafını paylaşarak saldırdı.

Haziran 2019’a gelindiğinde Bette Midler büyük bir hataya düşüyordu. Doğruluğunu araştırmadan Trump’ın “Bir gün başkan olursam mutlaka Cumhuriyetçilerden aday olurum çünkü oy verenlerin arasında en aptalları onlar” sözünü paylaşmıştı.

Bu sahte sözlerin defalarca çürütülmesine rağmen Midler’ın bu söylemi paylaşması karşısında Trump “Hapı yutmuş Psikopat Bette Midler ‘Muhteşem Başkanınızı’ kötü göstermek amacıyla tamamen uydurduğu lafları için benden özür dilemek zorunda kaldı. Yalan haber medyası gibi o da yakalandı. Pis dolandırıcı” diyordu. Midler söz konusu tweet’i silerken akabinde özrünün yanında “Fakat kulağa tam onun sözleri gibi geliyordu” diye ekliyordu. Bir sonraki hafta Bette Midler rol aldığı ‘Hocus Pocus” filminden bir sahne ile atağa devam etti.

En son geçen hafta Bette Midler, Trump’ın 2020’de yeniden seçilmek için yürüttüğü kampanyada bir mitingde çekilmiş fotoğrafın altına “Bakın Afrikalı Amerikalılar var, fotoğrafta siyah fon oluşturmaları için Trump onlara kaç para verdi?” yorumunu yaparak saldırganlığının çıtasını epey arttırdı ve kendisini birçok kullanıcının yorumlarına göre ‘ırkçı’ konuma soktu.

Trump ve Midler’ın Twitter’daki kavgaları son hız devam edeceğe benziyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR