Yaz konserlerinde bu hafta…

Silvyo OVADYA Toplum
17 Temmuz 2019 Çarşamba

Sanatsal etkinliklerde yoğunluk kış aylarındaki kadar olmasa da, müzik konserinde durum farklı. Özellikle açık hava konserleri önemli bir sanatsever kitlesinin ilgisini çekerken, toplumumuzun bünyesinde olmasa da iki konserin haberini paylaşmak istiyoruz.

Genelde Edirne’de sinagogda yaz aylarında herhangi bir konser gerçekleştirilmiyor. Ancak Edirne’de ‘Mediterranean Network for Music’ adlı kuruluşun Trakya Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirdiği sempozyum çerçevesinde şehre gelen İsrailli Viyolonsel sanatçısı Dan Weinstein, 17 Temmuz (bugün) Çarşamba günü Büyük Edirne Sinagogunda, saat 19.00’da bir solo resital verecek. İstanbul’dan ulaşım konseri düzenleyenler tarafından gerçekleştiriliyor. (Rezervasyon: Emel Hn. 0555 5956358)

Geçtiğimiz yıl Büyükada Anadolu Kulübünde verdikleri konserle büyük ilgi gören ve çok beğenilen Nes Korosu bu yıl da 18 Temmuz Perşembe akşamı, saat 19.00’da Anadolu Kulübü toplantı ve konferans salonunda konser verecek. Kulüp üyelerinin yanı sıra dışarıdan geleceklere de açık olan konserin ilgi görmesi bekleniyor. Şef İzzet Bana’nın çalıştırmakta olduğu ve bazı profesyonel müzisyenlerin de destek verdiği koro yirmiye yakın koristin katılımıyla sahne alacak. Nes Korosu seslendirdiği Sefarad Müziği ezgileri ile tanınıyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR