Türkiye, Budapeşte Maccabiat Oyunlarına hazır

Bu yaz toplumumuzda farklı takımlar, 29 Temmuz ile 7 Ağustos arasında Budapeşte’de düzenlenecek Maccabiat (Maccabi Games) Oyunlarında ülkemizi temsil edecek.

Eran KAN Spor
19 Haziran 2019 Çarşamba

Bu yaz toplumumuzda farklı takımlar, 29 Temmuz ile 7 Ağustos arasında Budapeşte’de düzenlenin Maccabiat (Maccabi Games) Oyunlarında ülkemizi temsil edecek.

1932’den beri düzenlenen bu oyunlara bu yıl 26 farklı spor branşında, dünyanın dört bir ucundan sporcular katılıyor. Türkiye’den ise basketbol, futsal, masa tenisi, satranç, squash, tenis, voleybol ve yüzme takımları yer alacak. Takımların birçoğu farklı yaş aralıklarından oluşmalarıyla birlikte farklı çevre ve okullardaki Yahudi gençlerini birleştiriyor. Ayrıca, bizi temsil edecek olan sporcuların belirli bir kesimi yaptıkları sporları sadece Maccabiat için değil, farklı kulüplerde ve kendi okul takımlarında da başarıyla sürdürüyor.

Toplamda yaklaşık 2500 kişinin katılacağı bu organizasyon diasporadaki en kalabalık etkinliklerden biri. Sporcularımız bu uluslararası platformda hem kendilerini hem de ülkemizi gururla temsil edecek. Türk Yahudi Toplumunun farklı kesimlerinden sporcuları bir araya getiren Maccabiat Oyunları ayrıca sporcularımıza uluslararası bir arenada rekabet etme şansı veriyor. Bu süreçte aldığımız başarılar ile yurtdışına da cemaatimizi tanıtmış, başarılarımızı göstermiş oluyoruz. Özellikle de genç sporcularımız için bu fırsat kendilerini hem spor alanında hem de sosyal anlamda geliştirmeleri için çok büyük bir imkân oluyor.

Geçtiğimiz haftalarda Maccabiat Oyunları Türkiye Komitesi ile sporcuların aileleri arasında bir tanıtım toplantısı gerçekleşti. Yaklaşık 15 sorumlunun söz alarak hem branşların hem de genel oyunların detaylandırıldığı bu toplantı velilerin kafasındaki soruları cevaplamakla birlikte gelen gençlere motivasyon kaynağı oldu. Maccabiat Türkiye Komitesi Başkanı Yusuf Aner sporcular için “Hepsi bizim çocuklarımız” ve “Çocuklarımız her şeyimizdir” sözleri ile genç sporcuların cemaatimiz ve ülkemiz için önemini vurguladı.

Sporcularımız senenin başından beri büyük bir hevesle antrenman yapıyor. Basketboldan satranca kadar uzanan geniş branş yelpazesinin farklı kesimlerinde ülkemiz adına yer alan sporcular ağustos başında maçlarını oynayacaklar. O zamana kadar, yaz olmasına rağmen yoğun antrenmanlara devam edecek olan sporcularımıza başarılar diliyorum.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR