Anne Frank’ın 90. doğum günü için Venedik Gettosunda özel etkinlik

Holokost yaşanmasaydı Anne Frank 12 Haziran’da 90 yaşına girecekti. Anne Frank’ın anısına Venedik Gettosunun ana meydanı Campo di Ghetto Novo’da ünlü günlüğü bir okuma maratonu ile okunacak.

Dünya
12 Haziran 2019 Çarşamba

Anne Frank’ın 90. doğum günü için 90 kişi meydanda bir araya gelerek, sırayla günlüğünün İtalyanca tercümesini okuyacak. Aralarında dini, politik liderler, tanınmış akademisyenler, atletler ve sanatçılar bulunan gruptan her kişi 5-6 sayfa okuyacak. Söz konusu etkinlik için 90 farklı isim, İtalyan Yazar Matteo Corradini tarafından organize edildi.

Anne Frank 1929’da Frankfurt’ta doğdu. Hitler’in Almanya’da başa geçmesi ile ailesi Hollanda Amsterdam’a taşındı. Burada büyüyen Anne Frank Almanların Hollanda’yı işgal etmesi ile ailesi ile birlikte gizlenmeye başladı. Fakat 1944’te yakalanarak annesi ve kız kardeşi Margo ile ölüm kamplarına gönderildi. 13 yaşından Naziler tarafından yakalandığı güne kadar tuttuğu günlük bulunarak 1947’de yayınlandı ve Holokost hakkındaki en etkili edebiyat eserleri arasında yerini aldı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR