“Roketler müziği durduramaz”

İsrail Turizmciler Birliği Başkanı Yossi Fattal, 14-18 Mayıs’ta Tel Aviv’de düzenlenecek 64. Eurovision müzik yarışmasına binlerce turist geleceğini, roketlerin müziği durduramayacağını belirtti.

Dünya
7 Mayıs 2019 Salı

Fattal şöyle konuştu: “Bundan birkaç ay evvel 500 roket fırlatıldı İsrail’e, ardından terör tünelleri operasyonu geldi. Bir turist bile  evine dönmek istemedi. Böyle durumlarda  genel beklenti iptallerdir. Ama hiç tur iptali duymadım. Eğer yüzlerce roket geçmişte bizim turizmi yıkamadıysa şimdi de yıkamaz.” 

Tel Aviv Belediyesi Turizm Temsilcisi Eytan Schwartz da Eurovision’un yaratacağı turizm potansiyelinden çok umutlu.  Schwartz, Eurovision’u dünya kamuoyuna tanıtım ve dünya halkları ile ilişkiler açısından büyük bir fırsat olarak gördüklerini belirtti.   

Yarışma dolayısı ile şehre 1500  gazeteci ve yaklaşık 10 binin üstünde turist gelmesi bekleniyor. Tel Aviv’de deniz kıyısına kısa mesafede bulunan Charles Clore Park’ta mini Eurovision Kasabası kuruldu. Park’ta yarışma süresince konserler verilecek ve partiler yapılacak.   

Eurovision Kasabasının hemen yanındaki bölgede ise Tel Aviv Yemek Festivali gerçekleşecek. Tel Aviv Belediyesi için çalışacak 800 gönüllü ise turistlere sokaklarda danışmanlık yapacak.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR