Sanatta Kısa Kısa: Pink Martini Türkiye turnesinde!

Albümleri ile Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan, her albümü ile altın ve platin plak kazanan Pink Martini, dünya turnesi kapsamında Pasion Turca organizasyonu ile 14-21 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’deki hayranları ile buluşacak. Konserler, Bursa, Konya, İzmir Ankara, Adana ve İstanbul’da gerçekleşecek. Samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından Brezilya sokak şarkılarına kadar dinlemesi en keyifli şarkıları seslendiren topluluk, China Forbes’un sıcak vokali, zengin repertuvarları ve sürprizleri ile hayranlarıyla buluşacak. İstanbul’daki konser, 16 Mayıs’ta Volkswagen Arena’da yer alacak.

TUNA SAYLAĞ Sanat
30 Nisan 2019 Salı

PSM Caz Festivali Bobby McFerrin ve Circlesongs’u sunar

Zorlu PSM Caz Festivali, 6 Mayıs akşamı dünyaca ünlü, gelmiş geçmiş en özgün vokal virtüözlerinden biri olan Bobby McFerrin ve grubunu ağırlıyor. Sanatçıyı tam on kez Grammy ile buluşturan unsur, her daim keşif, deney ve sürprizlerden yana olması. Dört oktavlık vokal genişliğini ve bedenini kullanarak cazdan popa, poptan klasiğe, klasikten Afrika halklarının ezgilerine uzanan müziği tüm dünyayı kucaklıyor. McFerrin, yeni grubu Gimme5 eşliğinde, benzersiz şovu Circlesongs’la izleyiciyi mest edecek.

 

Gary Owen’in ‘IPHIGENIA’ oyunu ilk kez Türk tiyatrosunda

Gary Owen’ın yazdığı Iphigenia oyunu, Esra Bağışgil ile Türk tiyatrosunda ilk kez sahneleniyor. Londra’da büyük ilgi gören ödüllü oyun, Tuğçe Tanış yönetmenliğinde Türkiye’de de Kadıköy Theatron ve Asmalı Sahne’de tiyatro severlerle buluşuyor. Tek kişilik ve tek perde oynanan oyunda Esra Bağışgil, Effie karakterini canlandırıyor. Oyunun konusu yalnız ve işsiz bir kadının bir gecede hayatının nasıl değiştiği seyirciye aktarılıyor. Oyun, 19 Mayıs tarihinde Kadıköy Theratron Sahne’de yer alacak.         Biletler tiyatrolar.com.tr’de

Masumiyet

Bozcaada’da doğan ve uzun yıllar Hint Okyanusunda küçük bir Fransız adası olan La Reonion adasında yaşayan Pınar Tinç, ‘Masumiyet’ adlı yeni sergisinde çocukluğunu geçirdiği Bozcaada’daki doğal atmosferden ve La Reonion adasında yaşayan kadınların giysilerindeki renklerden aldığı ilhamı olduğu gibi eserlerine yansıtıyor. Kendine özgü kullandığı mürekkep boyama tekniği ile sanatçı eserlerine sürreal özelliği kazandırsa da resmettiği anın duygusal gerçekliği tuali hiç terk etmiyor. Sergi, 31 Mayıs’a kadar Arnavutköy Art Gallery’de izlenebilir.

 

Sahne Pulchérie’de Dans Festivali

Gösteriler, atölyeler ve film gösterimlerinden oluşan ve 10-11 Mayıs günlerinde gerçekleşecek  ‘Dans Pulchérie’ festivalinde, İspanyol dans sanatçısı Chevy Muraday’in Losdedae Dans Topluluğuyla hazırladığı ‘El Cìnico’ gösterisi izleyici ile buluşacak. Ayrıca koreograf ve hareket terapisti Tuğçe Tuna’nın 2014 yılında İKSV 19. İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında sunduğu ‘Gövde Gösterisi’ adlı eseri ‘Dans Pulchérie’ kapsamında yeniden seyircisiyle buluşacak. Atölyelerin tamamı MSGSÜ Bomonti Yerleşkesi Çağdaş Dans ASD 2.Kat’ta gerçekleşecek.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR