Kılıçdaroğluna saldırıya tepki büyük

Ankara’da şehit piyade er Yener Kırıkcı´nın cenaze namazının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun bir grup tarafından protesto edilerek yumruklu saldırıya uğramasına siyaset dünyasının her kanadından tepki geldi.

Toplum
22 Nisan 2019 Pazartesi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Ankara'daki şehit cenazesine katılım sırasında yaşanan fiziki saldırıyı kınayarak saldırının bir provokasyon amacı taşıyabileceğini belirtti.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül  de saldırıyı kınadı ve şunları belirtti: “ Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şiddetin hiçbir türünün demokratik siyasete gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz.”

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik de saldırıyı kınadı ve hukuk dışına çıkmaya kimsenin hakkı olmadığını belirtti.  Çelik saldırıyı yapanlardan Osman Sarıgün’ün Ak Partiye üye olduğunu ve ihraç edileceğini de duyurdu.  Çelik şunları ifade etti:  “Sn Kılıçdaroğlu’na saldıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün’ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün’ün kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir”

Saldırıyı, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da paylaştığı Twitter mesajı ile kınadı:  
"Sayın Kılıçdaroğlu’na  yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Üzgünüm ve kızgınım. Geçmiş olsun. Şiddet dilinin sokakta fiili şiddet üretmesine şaşıracak değilim. Başta biz siyasiler olmak üzere herkesin sorumluluğu büyük. Hep birlikte Türkiye olmanın gereklerine odaklanmalıyız. 

İmamoğlu: Talimat Almış Kişilerdir

Maltepe'deki "Yeni bir başlangıç" mitinginde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Orada bu hareketi yapanlar, vatandaşlarımız değil talimat almış kişilerdir. Benim vatandaşım böyle bir şey yapmaz.” dedi ve şöyle devam etti: “Göreceksiniz bu sefer sevgi kazanacak, saygı kazanacak. Hep birlikte olursak, sırt sırta verirsek çok iddialıyız. Yurtta sulh, cihanda sulh prensibiyle çok iddialıyız. İstanbul'da barış iddiası, yakın coğrafyamıza, Avrupa'ya en etkili mesajdır" dedi. 

         Gül: “Nefret Söyleminin Tehlikesi Umarım Artık Fark   edilir" 

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı. Gül, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ana muhalefet lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na bugün yapılan saldırıyı kınıyorum. Siyaset diline hakim olan nefret söyleminin tehlikesi umarım artık fark edilir" dedi.

Akşener'den Geçmiş Olsun Ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Twitter'daki hesabından, “ Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, kendisine acil şifalar diliyorum. Bilinçli olarak kutuplaştırılan ülkemizde, siyasilerin milleti germekten acilen vazgeçmeleri gerekiyor. Hiçbir oy, hiçbir koltuk milletimizin birlik ve huzurundan daha kıymetli değil' ifadesini paylaştı.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR