Uluslararası yaz kamplarının çocuklarınıza sunduğu şeyleri başka hiç kimse sunamaz

Kış sona ererken ailelerin yaz için plan yapma zamanı da başladı. Yurt dışında bir yaz kampına gitmek daima popüler bir seçenektir. Avrupa, ABD veya İsrail’de olsun, yazın kamplara katılan gençler eşsiz deneyimler yaşar.

Gençlik - Eğitim
10 Nisan 2019 Çarşamba

BIG IDEA’nın İsrail kampı kayıt yöneticisi Matan Fishelovich’e, çocukların yaz kampına katıldığında bekleyebilecekleri en anlamlı şeyleri sorduk. Matan her yıl yüzlerce ebeveyne en uygun yaz programı için tavsiyede bulunur ve Nisan ayında İstanbul’a gelecektir. Çocukların ve gençlerin bir yaz kampı deneyiminden elde ettikleri 4 ana kazanımdan bahsediyor:

1)     Yeni beceriler kazanmak

Yaz mevsimi gençlerin ilgi alanlarını keşfetmesi için iyi bir zamandır. Kampta tiyatro ve dans yapabilir, hatta yemek pişirebilirler. BIG IDEA olarak yaratıcılık ve teknoloji alanlarında beceriler kazandırmaya odaklanmaktayız. Grafik tasarım, kodlama, mobil uygulama ve bilgisayar oyunu yazma konusunda pratik deneyim kazanabilir ve kaçış oyunları dahi geliştirebilirler. Gençlerin kampta edindikleri becerileri özgeçmişlerine ekleyebilecek.

2)     İngilizce dil becerilerini geliştirmek

Şüphesiz ki yurt dışında bir kampa gitmenin ana amacı yaz boyunca İngilizceyi geliştirmektir. Kampların avantajı ise İngilizceyi sınıftaki gibi çalışmayıp farklı ülkelerden gelen ve aynı yaştaki diğer gençlerle konuşmak ve İngilizce konuşma konusunda kendine güveni artırmaktır. Birçok gencin kamptan sonra uluslararası arkadaşlarıyla iletişim halinde kaldığını ve İngilizcelerini geliştirmeye devam ettiklerini görmekteyiz.

3)     Yahudi bağlantılar kurmak

Dünyanın her yerinden Yahudi topluluklarından gençlerle bir araya gelmek, İsrailli akranlarla birlikte bir kampa katılmak ve ülkeyi gezmek, katılımcıları bu deneyimden çok zaman sonra bile etkilemeye devam eder.

4)     Daha bağımsız olmak

Gençler kamp deneyimlerinde, bir veya iki haftalarını ebeveynleri olmadan ve kendi başlarına özgür hissedebilecekleri şekilde geçirme fırsatını yakalar. Sadece iki haftalık kamp deneyiminden sonra bile ne kadar olgun ve bağımsız davrandıklarını hayretle izleyen ebeveynlerden telefonlar almaktayım.

Matan ile 14-15 Nisan tarihindeki İstanbul ziyareti esnasında buluşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için www.bigidea.camp | +972-3-528-5177 | [email protected]

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR