Resmi olmayan yerel seçim sonuçları açıklandı

31 Mart yerel seçimleri geride kalırken Türkiye genelinde 57 milyon seçmen, 194 bin sandıkta oy kullandı. Birçok şehirde belediye başkanlığı seçimi çok çekişmeli geçti.

Dünya
1 Nisan 2019 Pazartesi

İstanbul’da seçim AK Parti adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu arasında büyük bir rekabetle geçti.Ankara’da ise Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 50,9 ile en çok oyu aldı.İzmir’de ise CHP adayı Tunç Soyer yüzde 58 ile ipi göğüsleyen aday oldu. 

31 Mart 2019 yerel seçimleri için vatandaş sandığa gitti. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre, Türkiye’de yaklaşık 57 milyon 94 bin seçmen oy kullandı. 

Özellikle İstanbul'da Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasındaki yarış nefes kesti. 

İki adayda oy sayımı devam ederken seçimi kendilerinin kazandığını açıkladı. Anadolu Ajansı verilerine göre halen Binali Yıldırım önde görünürken; DHA, YSK verilerine dayandırdığı haberinde Ekrem İmamoğlu'nun 4 milyon 159 bin 650 oyla önde olduğunu açıkladı. İmamoğlu'nun oy oranı yüzde 48,80. Habere göre oyların yüzde 48,48'ini alan Binali Yıldırım'ın aldığı oy sayısı ise 4 milyon 131 bin 761.


Bu haberin verileri 10,55 itibarı iledir.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR