Papa’dan Arap Yarımadasına ilk ziyaret

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Birleşik Arap Emirlikleri’ne giderek tarihi bir ziyaret gerçekleştirdi. Tarihe geçen ziyarette Papa “Silahlı güçlere karşı duralım. Savaş yıkımdan başka bir şey getirmiyor, silahlar ölümden başka bir şey getirmiyor” dedi.

Dünya
6 Şubat 2019 Çarşamba

Papa Francis, görüşmesi sırasında din özgürlüğü konusunda kısıtlama ve yasaklamalarıyla bilinen bölgede bir ilke imza atarak Müslüman liderlerle bir araya geldi ve dinler arası hoşgörü konulu bir görüşme gerçekleştirdi.

Francis’in pazartesi akşamı yaptığı konuşma, 40 saatlik Abu Dabi ziyaretine ışık tuttu. Papa, Yemen, Suriye, Irak ve Libya’da yaşanan insanlık dramına seyirci kalınmaması ve harekete geçilmesi gerektiğini söylerken, “Silahlı güçlere karşı duralım. Savaş yıkımdan başka bir şey getirmiyor, silahlar ölümden başka bir şey getirmiyor” dedi.

Salı günü sona eren ziyaretiyle Arap Yarımadasına resmi ziyaret gerçekleştiren ilk Papa unvanını alan dini lider ayrıca Abu Dabi’de yaşayan yaklaşık 135 bin Hıristiyan ile bir ayin düzenleyerek bir ilke daha imza atmış oldu.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR